سخن روز /
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:
راه اندازی استارت آپ های عرضه محصولات کشاورزی در 6 استان تا نیمه سالجاری
1398/03/19
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی از راه اندازی استارت آپ های عرضه محصولات کشاوزی در 6 استان پایلوت با استفاده از ظرفیت های تعاونی های روستایی تا نیمه سالجاری خبر داد.
عباس علی آبادی در گفت و گو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اعلام این خبر، افزود: با دستور مستقیم وزیر جهادکشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با هدف ساماندهی به زنجیره تامین تا مصرف، استارت آپ های محصولات کشاورزی در 6 استان پایلوت تا نیمه سالجاری راه اندازی می شود.
وی یادآور شد: رصد تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره و حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده از دغدغه های ما در بخش کشاورزی بوده اند که به کمک استارت آپ ها مرتفع می شوند.
علی آبادی با اشاره به ظرفیت های سخت افزاری سازمان تعاون روستایی، اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی از ظرفیت بالایی در بخش سخت افزاری مانند: فروشگاه، ابنار و بارانداز و ... برخوردار است که برای تسهیل کار می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گیرد.
وی اضافه کرد: همچنین این سازمان در ارتباط مستقیم با کشاورزان است و استارت آپ ها را بدونه واسطه به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی متصل می کند.
این مسئول با تاکید بر اینکه استارت آپ ها می توانند حلقه واسط بین اجزای تولید باشند، افزود: سازمان تعاون روستایی با ایجاد شرکت های مشترک با استارت آپ ها ظرفیت فعال مجموع خود را در اختیار آن ها قرار می دهد تا در ایجاد زنجیره تامین تا مصرف با کمترین واسطه اقدام کنند.
وی تاکید کرد: نظام بازرگانی ما دچار مشکل بزرگی است به نحوی که محصولی که در اختیار کشاورزان با یک واحد است به دست مصرف کننده با 3 تا 4 برابر آن می رسد و در نتیجه هم تولیدکننده و هم مصرف کننده زیان می بینند.
علی آبادی بهره مندی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از یک منطقه اقتصادی و تعادل در آن را از ضروریات بخش کشاورزی عنوان کرد.
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی اجرای روش های نوین توزیع را بستری برای تامین منافع تولیدکنندگان و هزینه کمتر برای مصرف کنندگان دانست.
وی در پایان استان های که طرح در آن ها اجرا می شود را اصفهان، خراسان رضوی، قم، اردبیل و یزد برشمرد.
تعداد مشاهده خبر71 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:5 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal