آمادگی مراکز خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاونیهای روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد
1402/01/27
مدیر سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمهیدات لازم برای تجهیز مراکز خرید شبکه تعاون روستایی این استان در زمان برداشت محصول برای خرید گندم و کلزامازاد کشاورزان انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد ، علی بخش شجاعی نژاد مدیر تعاون روستایی استان ازآمادگی خرید تضمینی گندم در سال زراعی 1401 -1402 توسط شبکه تعاونیهای روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد بعنوان مباشر شرکت بازرگانی دولتی خبر داد.
شجاعی نژاد بیان کرد: اعتبار برای تعمیر و تجهیز انبار، مراکز خرید و باسکول های مراکز خرید در نظر گرفته شده و تعمیرات و تجهیزات توسط پیمانکاران در حال انجام است .
وی عنوان کرد : تجهیز و استاندارد سازی در 6 مرکز خرید شبکه تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با نظارت کامل انجام شده است و استانداردسازی سایر مراکز نیز به ترتیب اولویت تا پایان فروردین ماه انجام خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به آغاز برداشت گندم در شهرستان های گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد : 100 درصد مراکز خرید شبکه تعاون روستایی استان در مناطق گرمسیری استان استاندارد سازی شده‌اند و در زمان برداشت محصول از آمادگی کامل برای خرید محصول مازاد بر مصرف کشاورزان برخوردار است.
شجاعی نژاد با بیان اینکه پرسنل زبده و آموزش دیده در 6 مرکز خرید دوره‌های بازآموزی را گذرانده‌اند، خاطرنشان کرد: مراکز خرید تعاون روستایی حتی در دورترین نقاط روستایی مراکز تولید گندم نیز تجهیز و آماده سازی شده و آماده دریافت دسترنج یکساله کشاورزان گندم کار استان در زمان برداشت محصول مازاد بر مصرف کشاورزان را خواهد داشت.
مدیر سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود : با توجه به بارش‌های خوب باران در سال زراعی جاری پیش بینی می‌شود میران دریافت گندم در مقایسه با سال زراعی گذشته بیش از 50 درصد افزایش یابد.
این مقام مسئول با اشاره به قیمت خرید تضمینی گندم توسط شورای قیمت گذاری؛ کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها، حمایت از کشاورزان و تقویت تولید داخلی را از اهداف دولت در زمینه خرید تضمینی گندم برشمرد.
مدیر تعاون روستایی استان بیان کرد: ماموریت شرکت‌های تعاون روستایی رشد تولید و افزایش بهره وری و کاهش هزینه تمام شده تولید روستاییان و کشاورزان بر پایه مشارکت آنان است.

EBN ALIPOUR, [15.04.23 12:21]
[ Photo ]
تعداد مشاهده خبر512 بار
تصاویر مرتبط
tempShow
Powered by DorsaPortal