سخن روز /
خروج قطعی سازمان مرکزی تعاون روستایی از لیست شرکتهای قابل واگذاری/ حضور موثر و به موقع سازمان در کنترل مازاد محصولات کشاورزی
1402/07/26
شورای مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی با حضور سرپرست سازمان، مدیران ستادی و استانی و تشکلهای تحت پوشش به صورت حضوری و برخط در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

به گزارش پات، دکتر غلامرضا هادربادی سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ابتدای این نشست ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی دفاع نوار غزه و فلسطین، گفت: این روزها شاهد تکرار جنایتهای رژیم کودک کش اسرائیل هستیم که در صدد است تا هویت جعلی خود را به اثبات رسانده و در این راه از هیچ جنایتی فرو گذار نیست؛ و امیدواریم وعده الهی بزودی محقق و شکست این رژیم جعلی و نصرت فلسطین مظلوم را شاهد باشیم.

دکتر هادربادی در ادامه با تاکید به اینکه بحث رفاهیات و مسکن همکاران مورد تاکید میباشد گفت: مدیران استانی می بایست وصول مطالبات استانی خود را به طور جد پیگیری نمایند.

وی افزود: همچنین مدیران ستادی و استانی برنامه 5 ساله تحول سازمان را که همان نقشه راه است اجرایی کنند که این امر یکی از ملاکهای ارزیابی عملکرد مدیران سازمان خواهد بود.

سرپرست سازمان مرکزی در ادامه گفت: با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته اعتبارات تملک دارایی استانها از رشد چهار برابری نسبت به سال قبل برخوردار بوده و خوشبختانه نام سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکتهای قابل واگذاری خارج شده و مبلغی به عنوان یارانه سود تسهیلات جهت خرید محصولات مازاد(درصورت ضرر وزیان کشاورزان) و تنظیم بازار به سازمان تخصیص یافته که ابزار مهمی برای تنظیم بازار در مواقع ضروری است.

هادربادی با اشاره به فعال شدن مجتمع امین آباد افزود: این مهم در واقع ایجاد یک مرکز مشابه در تنظیم بازار در کنار میدان میوه وتره بار بهمن می باشد. برگشت 300هزار تن کود اوره به سازمان، مجری بودن سازمان در برنامه کشت قراردادی، تهیه مقدمات نرم افزاری برای توزیع آرد روستایی و نیز مشارکت سازمان در طرح توزیع کالا برگ الکترونیکی از اقدامات دیگر صورت گرفته می باشد که در واقع ارتباط تشکلها با کشاورزان را تقویت وبه توانمند سازی آنها کمک می نماید.

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان با تاکید بر اینکه اتحادیه های ملی به ویژه، اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران باید در تعامل بیشتر با استانها بوده و در حل مشکلات آنها به خصوص در حوزه بازرگانی پیشگام باشند تصریح کرد: کلیه مدیران و همکاران در ستاد و استانها شاخص های عمومی و اختصاصی ارزیابی عملکرد و بارگذاری عملکرد سازمان در این شاخصها در سال جاری را جدی گرفته تا سازمان تعاون روستایی در جایگاه واقعی خود به لحاظ ارزیابی قرار گیرد.

هادربادی به پیگیری جدی تنظیم بازار میوه شب عید ( سیب و پرتقال) و نیز خرمای ماه مبارک رمضان تاکید و بر برگزاری منظم جلسات استانی تاکید کرد و حضور به موقع سازمان و تشکلها از ابتدای سال تاکنون را در جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و کنترل مازاد گوجه فرنگی، لیمو، انگور و خرما بسیار موثر دانست.

در انتهای این نشست اعضاء هیات مدیره، مدیران ستادی و استانی به بیان دید گاهها و نظرات خود پیرامون مسائل مطروحه در جلسه پرداختند.
تعداد مشاهده خبر2287 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal