سخن روز /
برگزاری جلسه شورای اداری تعاون روستایی استان خوزستان با حضور مدیر کل حقوقی ومدیر کل حراست سازمان مرکزی
1401/09/01
جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی خوزستان با حضور سید عابدین موسوی مدیرکل حقوقی و حسن میروکیلی مدیرکل حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و مهندس جمیل زرگانی سرپرست مدیریت تعاون روستایی استان خوزستان و روئسای شهرستانهای تعاون روستایی خوزستان در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی تعاون روستایی استان خوزستان برگزار شد.

🔰به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان خوزستان در ابتدای این جلسه مهندس جمیل ضافی پور زرگانی سرپرست مدیریت تعاون روستایی استان خوزستان گفت: استان خوزستان ظرفیت های بالفعل و بالقوه فراوانی دارد که می تواند باعث آبادانی و توسعه هر نقطه از کشور شود و می طلبد با توجه به ظرفیت بالقوه فراوان این استان که می تواند اشتغال، تولید و ثروت را به همراه داشته باشد، سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان خوزستان در کنار یکدیگر این مهم را به سرانجام برسانند.
✅وی ادامه داد: خوشبختانه توانمندی های خوزستان باعث شده است که خوزستان در خرید محصول با ارزش و مهم گندم با تناژی نزدیک به 800 هزار تن مقام اول کشور را از آن خود کند، همچنین در زمینه گندم بذری بخش عمده ای از نیاز استان را تامین و در دانه روغنی کلزا هم خرید بزرگ و موفقی صورت بگیرد.
سرپرست تعاون روستایی استان خوزستان گفت: علیرغم فعالیت های فراوانی که در خوزستان صورت می گیرد و همچنین حساسیت های کاری که وجود دارد ، اما متاسفانه فقط در 36 درصد چارت سازمانی ما نیروی انسانی مشغول کار وجود دارد و همین نیرو می بایست با فشار مضاعف و با حقوق و دستمزد پایین تر نسبت به استانهای هم تراز فعالیت ها را به پیش ببرد که انتظار داریم در این زمینه مسئولین توجه جدی نسبت به خوزستان داشته باشند تا بتوانیم شاهد نیروهای باانگیزه و بهبود در وضعیت کار باشیم.
✅همچنین در ادامه سید عابدین موسوی مدیر کل حقوقی سازمان تعاون روستایی ایران گفت: تعاون روستایی دارای عقبه و تشکیلات قوی با ماهیت شرکت دولتی است و دارای اساسنامه و قانون مشخصی می باشد که اختیارات گسترده ای در زمینه بازرگانی و خدمات فنی و صادرات و ... دارد.
✅مدیر کل حقوقی سازمان تعاون روستایی ایران گفت: یکی از خواسته های ما از اتحادیه تعاون روستایی خوزستان این است که مانع از ورشکستگی و انحلال شرکت ها و اتحادیه های دیگر شود و با دستگیری از شرکت ها و بخش هایی که احتمال دارد به ورشکستگی برسند باعث رونق در تمامی فعالیت ها شوند، حتی اگر قرار است درصد سود کمتری عاید این عزیزان شود، زیرا به اعتقاد ما ویژگی یک تشکلات موفق زمانی نمود پیدا می کند که نظارت بر بخش های مختلف با دقت انجام شود و در صورت نیاز مشکلات برطرف تا از فساد و ورشکستگی جلوگیری به عمل آید.
✅وی ادامه داد: یکی دیگر از اولویت های مهمی که باید مورد توجه ما قرار گیرد مستندسازی و تثبیت مالکیت دولت براراضی تحت اختیار سازمان است که اسناد مالکیت باید به نام سازمان مرکزی شود بخش عمده ای از املاک ما متاسفانه بدون سند هستند که در وهله اول شناسایی و در وهله بعد مالکیت و مشاع بودن و اختلاف نظر در آنها باید مرتفع شود، کما اینکه این املاک مورد طمع دلالان هستند و باید برای آنها فکری اساسی شود.
✅همچنین حسن میر وکیلی مدیر کل حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: یکی از نگاه های ویژه ما به استان خوزستان رفع مشکل و کمبود نیروی انسانی است و تلاش خواهیم کرد تا چارت اداری تعاون روستایی خوزستان را که تنها 37 تا 40 درصد آن اشغال شده است را به رقم مطلوبی برسانیم و اولویت را هم استفاده از نیروهای شرکتی و قراردادی که سالهاست در این سازمان مشغول کار هستند قرار خواهیم داد.
✅وی در پایان گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در خوزستان امیدواریم بتوانیم به نتیجه برسانیم، موضوع اعتبارات است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه اقدامات موثر و مناسبی انجام دهیم.
🔰در پایان این جلسه معاونین تعاون روستایی استان خوزستان و روئسای شهرستانهای استان به بیان دیدگاه ها، مشکلات و راهکارها پرداختند
تعداد مشاهده خبر91 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal