سخن روز /
پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون
1401/06/16
دکتر رضا نامنی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پیامی هفته تعاون را تبریک گفت.

متن پیام معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تعاونی ها کانون های اقتصادی و اجتماعی هستند که با اشاعه فرهنگ تعامل و مشارکت برای استفاده از ظرفیت های بالقوه افراد جامعه تلاش می کنند. در ایران اسلامی ما، تعاون بر اساس اخلاق و تقوی و مشارکت پایه گذاری شده است و با توجه به جایگاه ویژه ای که در قرآن کریم به موضوع تعاون و کمک به همنوع در نظر گرفته شده است اهمیت آن برای ما بیش از بیش مشخص است.

تعاونی شیوه ای اقتصادی، اخلاقی و انسانی، در جهت رشد تولید ، اشتغال و توسعه اجتماعی است. مشارکت، به عنوان خصیصه ی ذاتی تعاون، موجب احساس تعلق اجتماعی و تحقق سطح بالاتری از تعهد می شود . تعاونی به پشتوانه فرامین دینی و تواناییهای بشری در جایگاه یک شیوه اقتصادی – اجتماعی قوی می تواند نقش مهمی در فقرزدایی، ایجاد اشتغال و بسط عدالت داشته باشد.

از آن جا که یکی از شعارهای اصلی و اساسی دولت مردمی منتخب بکارگیری تمام ظرفیت های عظیم انسانی در ساختار اقتصادی جامعه است، ما نیز با تمام توان در راه گسترش فعالیت ها در قالب تعاونی برای رفاه حال مردم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد چرا که اعتقاد عمیق داریم برای برون رفت از مشکلات موجود تنها راه اتکا به ظرفیت های بالای انسانی جامعه است.

هفته تعاون فرصت مغتنمی است برای گرامیداشت متجلی ترین جلوه همبستگی، تلاش و یکپارچگی در جامعه و در این هفته، ضمن تبریک به تمامی اعضای گرانقدر شبکه تعاون روستایی سراسر کشور که در مسیر توسعه بخش تعاون تلاش می کنند، تندرستی و سعادت را برای تلاشگران عرصه تعاون و خانواده آنها از خداوند متعال خواستارم. امید می رود با حمایت همه جانبه مسئولین و همراهی مردم آگاه و ولایتمدار شاهد رویش جوانه های توسعه درون زا و مردم محور از طریق گسترش فعالیتهای تعاونی در سطح کشور باشیم.

رضا نامنی
معاون توسعه مدیریت و منابع

تعداد مشاهده خبر1259 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :4 :1
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal