سخن روز /
خرید توافقی نخستین محموله خیار توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی
1401/06/12
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: نخستین محموله خرید توافقی خیار به حجم 10 تن به منظور عرضه مستقیم و ورود به چرخه صنایع تبدیلی وارد استان شد.

به گزارش پات، آرش آوان مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های سازمان مرکزی تعان روستایی، مبنی بر نقش‌آفرینی اتحادیه‌های تعاونی تولید روستایی در عرضه محصولات کشاروزی و جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از مازاد تولید در هر یک از بخش های کشاورزی و دامپروری، بررسی کارشناسی و تحلیلی داده‌ها مشخص کرد که در مناطق غربی کشور محصول خیار مازاد بر نیاز کشاورزان برای خرید توافقی وجود دارد.

وی ادامه داد: از آنجا که استان خراسان رضوی به عنوان قطب صنایع تبدیلی محسوب می‌شود با تلاش انجام شده و با رویکرد عرضه مستقیم کالا و حذف واسطه‌گری، نخستین محموله به ظرفیت 10 تن خیار تولیدی خریداری و در چرخه صنایع تبدیلی قرار گرفت.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده در مدیریت تعاون روستایی استان در خصوص ارتباط موثر با تشکلها و بخش خصوصی، تمام تلاش در این مسیر خواهد بود که در قالب عرضه مستقیم کالا تا شعاع مزرعه و سفره گامهای موثری در کنترل قیمتها برداشته شود.

وی افزود: لازم است در حمایت از تشکلها و تعاونی‌ها و ایجاد خط اعتباری، سرمایه در گردش مناسب از سوی بانکها تامین شود تا بخش تعاون و مشارکت این بخش روز به روز افزایش یابد.

آوان اظهار کرد: بر اساس نیاز بازار و صنایع تبدیلی، قدرت خرید تا 150 تن خیار از سوی تعاونی های استان وجود دارد.

خراسان رضوی با 682 تشکل فعال در حوزه تعاون روستایی، کشاورزی و زیربخشهای آن رتبه نخست کشور را در این حوزه دارد.

افزون بر 550 هزار نفر در روستاهای استان 6 میلیون و 870 هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات شبکه تعاون روستایی هستند و این استان از این نظر جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

تعداد مشاهده خبر154 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal