سخن روز /
باهمت تعاون روستایی هرمزگان محقق شد؛
خرید بیش از 3هزار تن لیمو بمنظور حمایت از باغداران هرمزگانی
1401/06/08
مدیر تعاون روستایی هرمزگان از خرید توافقی بیش از 3 هزار تن لیمو ترش از باغداران هرمزگانی با هدف حمایت از تولیدکنندگان و آرامش و رونق بازار این محصول خبر داد.

به گزارش پات؛ سیروس اسدپور مدیر تعاون روستایی استان هرمزگان اظهار کرد: در پی کاهش قیمت لیمو ترش و نارضایتی باغداران بمنظور حمایت از دسترنج آنها، خرید توافقی لیمو ترش در دستور ‌کار این شبکه مردمی قرار گرفت.

وی افزود: با حمایت مجدانه تعاون روستایی در اقدامی بی سابقه 3 هزار و 100 لیمو ترش بصورت توافقی از تولیدکنندگان خریداری که موجب حذف دلالان و آرامش و رونق بازار این محصول شد.

اسدپور بیان کرد: استان هرمزگان با در اختیار داشتن بیش از 46 درصدی تولید لیموی کشور و 2 درصد تولید جهانی باید بتواند با این کیفیت خوب محصول در بازار جهانی متناسب با سهم تولید خود نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به این که سودجویی برخی دلالان موجب شده است تا سهم باغداران لیمو کار استان کمتر از میزان مورد انتظار باشد، تصریح کرد: در پی نارضایتی کشاورزان از حضور پررنگ دلالان و قیمت پایین این محصول، به منظور حمایت از تولید و اشتغال داخلی در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی، طرح حمایتی خرید توافقی لیمو بالاتر از قیمت بازار توسط شبکه تعاون روستایی از مردادماه سال جاری اجرا و در اقدامی بی سابقه بیش از 3 هزار تن لیموترش از کشاورزان خریداری شده که این میزان خرید، رضایت کشاورزان از این حرکت حمایتی شبکه تعاون روستایی استان را در پی داشته است.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه شبکه تعاون روستایی با تمام توان برای خرید و فروش مناسب محصول لیمو در کنار باغداران خواهد بود، خاطرنشان کرد: با عنایت به وظیفه ذاتی و سیاست‌های حمایتی تعاون روستایی، این مهم در دستور کار این سازمان قرار گرفت که باتوجه به حساسیت موضوع در اوایل برداشت باحضور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در شهرستان رودان و متعاقبا طی جلسات مشترک با مدیران عامل اتحادیه های مرکزی و صنوف کشاورزی ونیز مشورت با نماینده مجلس در شرق استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، موضوع بررسی و براساس آخرین مذاکرات مقرر گردید با مشارکت اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس استان و شهرستان رودان همچنین پشتیبانی اتحادیه مرکزی باغداران و صندوق تعاون روستایی ایرانیان، لیمو ترش را با قیمت 2 هزار تومان بالاتر از عرف بازار به ازای هر کیلوگرم 9هزار تومان از باغداران خریداری گردد.

وی در ادامه تصریح کرد: شبکه تعاون روستایی هرمزگان بنا به وظیفه ذاتی و قانونی خود با ایجاد و تجهیز مراکز خرید، آمادگی لازم را ایجاد و به محض مصوبه قیمت توافقی لیموترش و محل تأمین اعتبار به فوریت نسبت به خرید توافقی اقدام نمود.

وی همچنین تاکید نمود: هدف اصلی این سازمان مردمی، ایجاد یک حرکت جهادی به منظور استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی رفع دغدغه کشاورزان در فروش محصولات تولیدی کشاورزی می‌باشد.
تعداد مشاهده خبر341 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal