سخن روز /
خرید توافقی بیش از 405 هزار تن محصول کشاورزی و دامی در استان قزوین
1401/06/08
مدیر تعاون روستایی استان قزوین گفت: در یک سال اخیر 405 هزار و 782 تن انواع محصولات کشاورزی و دامی خرید توافقی شده است.

به گزارش پات، رحمانی مدیر تعاون روستایی استان قزوین گفت: خرید توافقی 405 هزار و 782 تن انواع محصولات کشاورزی و دامی نیز از دیگر خدمات ارایه شده تعاون روستایی قزوین به کشاورزان و روستاییان در طی یک سال اخیر بوده است.

⬅️رحمانی افزود: خرید توافقی محصولات از کشاورزان نقش مهمی در حمایت از کشاورزان و کنترل و تنظیم بازار محصولات اساسی دارد.

وی با اعلام اینکه در این مدت بیش از 74 هزار تن گندم و هفت هزار و 221 تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان قزوین خریداری شده است، گفت: هدف از خرید تضمینی گندم و کلزا ذخیره سازی قابل اتکای محصولات استراتژیک و ایجاد تعادل در نظام تولید، حمایت از کشاورزان، تقویت تولید داخلی و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان است.

رحمانی با بیان اینکه استان قزوین در تامین میوه شب عید و ایجاد ثبات در این بخش از بازار پیشتاز و موفق بود، افزود: در همین راستا در نوروز 1401 حدود 700 تن پرتقال و 350 تن سیب زرد و قرمز در بیش از 70 غرفه در مناطق مختلف شهر قزوین توزیع شد.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین در ادامه از حسابرسی سالیانه و عملیاتی 130 اتحادیه و شرکت تعاونی در این مدت خبر داد و گفت: حسابرسی سالیانه و عملیاتی از اتحادیه ها، شرکت‌های تعاونی روستایی، تولید، کشاورزی و زنان استان قزوین به منظور مشخص شدن عملیات مالی شبکه انجام می‌شود.

تعاون روستایی قزوین بیش از 500 هزار تن نهاده، آرد و کود توزیع کرد

مدیر تعاون روستایی قزوین گفت:طی سال گذشته، 369 هزار و 240 تن نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان دام و طیور توزیع شده است.
مدیر تعاون روستایی استان قزوین همچنین اظهار داشت: در مدت یاد شده همچنین 39 هزار و 564 تن آرد و 31 هزار و 962 لیتر سموم شیمیایی در اختیار روستاییان و کشاورزان قزوینی قرار گرفته است.

رحمانی گفت: در سال گذشته 61 هزار و 878 تن انواع کود‌های شیمیایی، آلی و ریزمغذی تامین شد و در اختیار کشاورزان قزوینی قرار گرفت.

مدیر تعاون روستایی استان قزوین در ادامه به آمار توزیع مواد سوختی از سوی شبکه تعاون روستایی بین روستاییان قزوین اشاره کرد و گفت:در یکسال گذشته 41 میلیون و 700 هزار لیتر انواع سوخت شامل بنزین، نفت سفید، گازوئیل و گاز میان جامعه هدف توزیع شده است.

تعداد مشاهده خبر173 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal