سخن روز /
خرید بیش از 87 هزار تن گندم مازاد کشاورزان خراسان رضوی
1401/06/08
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: این سازمان87 هزار و 277 تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان را از ابتدای امسال به صورت تضمینی خریداری کرده است.

به گزارش پات، آرش آوان افزود: این سازمان مباشر عمده خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی است و در این قالب محصول کشاورزان را خریداری می‌کند که تا کنون خرید حدود 26 درصد خرید گندم ثبت شده است.

وی با بیان این که از اواخر اردیبهشت ماه خرید تضمینی گندم در مراکز خرید این سازمان به صورت رسمی با استقرار 29 مرکز آغاز شده است ادامه داد: این میزان خرید از زمان آغاز خرید تا کنون ثبت شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: کل خرید گندم استان تاکنون حدود 338 هزار تن است و خرید گندم را مراکز تعاون روستایی خراسان رضوی انجام می دهند.

آوان افزود: هر کیلوگرم گندم براساس دستورالعمل ابلاغی دولت با افت مفید چهار و افت غیرمفید یک درصد به قیمت 105 هزار ریال خریداری می شود و دولت نیز 10 هزار ریال به عنوان جایزه به ازای تحویل هر کیلوگرم محصول به گندمکاران تحویل می دهد.

خراسان رضوی با 682 تشکل فعال در حوزه تعاون روستایی، کشاورزی و زیر بخشهای آن رتبه نخست کشور را در این حوزه دارد.

افزون بر 550 هزار نفر در روستاهای استان 6 میلیون و 870 هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات شبکه تعاون روستایی هستند و این استان از این نظر جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

142 هزار هکتار از کشتزارهای استان خراسان رضوی امسال به کشت دیم و 126 هزار هکتار نیز به کشت آبی گندم اختصاص یافته است.

تعداد مشاهده خبر121 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal