سخن روز /
توزیع عادلانه محصول هدف سامانه بازارگام/تحویل مرغ منجمد و تخم‌مرغ بدون هزینه ایاب و ذهاب تحویل درب منازل شهروندان با استفاده از سامانه بازارگام
1400/08/24
به گزارش پات، علی شاه میری مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: همواره یارانه به کالا داده می‌شود، ولی درصد ناچیزی به مصرف کننده واقعی می‌رسد و در این بین، سوداگران و دلالان به نفع خود از این شرایط استفاده می‌کنند که باعث نارضایتی مصرف کننده می‌شود، دلالان تعیین کننده قیمت بازار می‌شوند و حجم زیادی از بازار را در اختیار می‌گیرند.

⏪وی افزود: برای حل مشکل تمهیداتی را در نظر گرفته ایم تا کالا را مستقیماً در اختیار مصرف کننده قرار دهیم بنابراین به صورت پایلوت(آزمایشی) شهر تهران را با دو محصول مرغ و تخم مرغ شروع کرده و این دو محصول را با قیمت مصوب بازار بدون تشکیل صف و از دست دادن زمان درب منزل شهروندان تحویل می دهیم.
⏪شاه میری در ادامه اظهار کرد: در سامانه بازارگام مرغ منجمد را با قیمت کیلویی 20 هزار تومان و تخم مرغ را شانه‌ای 43 هزار تومان بدون هزینه ایاب و ذهاب تحویل درب منازل شهروندان می‌دهیم و این اتفاق برای اولین بار در ایران رخ می‌دهد که کالا‌های تنظیم بازاری و یارانه‌ای بدون ایجاد صف و محدودیت با قیمت مصوب درب منازل ارسال می‌شود.
⏪مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: بعد از شهر تهران، استان تهران، و بعد از آن اصفهان، یزد، گیلان و ... را به این سامانه اضافه می‌کنیم تا بتوانیم توزیع عادلانه داشته باشیم و همه مردم از یارانه استفاده لازم را ببرند.
⏪وی بیان کرد: در آینده نیز مرغ گرم، برنج، روغن و شکر تنظیم بازاری به این سامانه اضافه می‌شود.
⏪شاه میری در خصوص کیفیت محصولات عرضه شده تنظیم بازاری گفت: کیفیت مرغ و تخم مرغ موجود در سامانه محصولاتی بوده که در بازار عرضه می‌شود و با همان کیفیت به دست مصرف کننده خواهد رسید و عملاً تنوع سبد را نیز خواهیم داشت.
⏪وی افزود: این سامانه بیشتر توزیع عادلانه را در دستور کار قرار داده است و در گام‌های بعدی مبحث ورود و ارتباط کشاورز و مصرف کننده را در نظر قرار داده تا کشاورز بتواند با بهای بالاتری محصولات خود را بفروشد و مصرف کننده نیز از بابت قیمت خیالش راحت باشد.
⏪مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: امکان دارد دلالان که قصد سوداگری دارند وارد سامانه شوند و اقدام به خرید کنند که مجدداً سودجویی اتفاق می‌افتد میزان تقاضا برای سفارش 15 کیلو مرغ است و اگر سفارشی در قالب 50 الی 100 کیلو به بالا ثبت شود آدرس مشخص است و بازرس به این آدرس رجوع کرده همچنین این حجم از سفارش نیز ارسال نمی‌شود.
⏪شاه میری اظهار کرد: محدودیت در سامانه بازارگام برای خرید کالای تنظیم بازاری وجود ندارد، ولی نظارت صورت می‌گیرد در این سامانه قوی‌ترین سرور‌ها را استفاده می‌کنیم و تمامی تمهیدات برای اجرای این طرح از دو ماه قبل در نظر گرفته شده و بعد به مرحله اجرا رسیده است.
⏪وی خاطر نشان کرد: اقلام تنظیم بازاری که در این سامانه قرار دارند به صورت رایگان ارسال می‌شوند و سیستم حمل و نقل این سامانه استیجاری نیست و شبکه بزرگی دارد بنابراین اگر سامانه‌های دیگر بتوانند شرایط و استاندارد‌های ما را داشته باشند حتماً از آن‌ها استقبال می‌کنیم.
تعداد مشاهده خبر111 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :2 :2
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal