سخن روز /
برگزاری کلاس آموزشی تغذیه درختان میوه در شرکت تعاونی تولیدروستایی گلستان قنوات سه گانه میمه استان اصفهان
1400/08/19

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان ، به منظور افزایش سطح دانش فنی و آشنایی با آخرین یافته های علمی در خصوص چگونگی تغدیه درختان میوه؛ کلاس آموزشی با میزبانی شرکت تعاونی تولیدروستایی گلستان قنوات سه گانه میمه و همکاری مدیریت جهادکشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه و با حضور20 نفر از اعضای شرکت ها در باغ گلستان میمه تشکیل گردید. اساتید اعزامی از مدیریت ترویج شهرستان با خرسندی از داشتن چنین ظرفیتی جهت آموزش کشاورزان، آخرین توصیه های علمی را به کشاورزان ارائه نمودند که مورد استقبال شرکت کنندگان در کلاس قرار گرفته و درخواست استمرار برگزاری آموزش های عملی در سطح مزارع و باغات نمودند.

رییس اداره تعاون شهرستان شاهین شهر و میمه در این خصوص اظهار نمودند: تعاونی تولید گلستان میمه علاوه بر سطح زیر کشت 110 هکتار گل محمدی یکپارچه به عنوان بزرگترین گلستان محمدی کشور و با مدیریت واحد، دارای دو هکتار باغ به، سه هکتار باغ پسته ، یک هکتار موستان داربستی و دو هکتار زعفران می باشد که از ظرفیت مناسبی جهت برگزاری کلاس های آموزشی برخوردار می باشد.

مهندس عبدالهی ادامه داد: این تعاونی تولید با عضویت بیش از 1400 نفر از کشاورزان خرده مالک با متوسط اراضی کمتر از یک جریب (1000) متر مربع به منطور یکپارچه سازی اراضی و مدیریت مشارکتی از حداقل منابع آبی در دسترس در شهرستان شاهین شهر استان اصفهان تشکیل گردیده و با همدلی و توان بالای علمی اعضاء هیئت مدیره، بازرسان، مدیر عامل شرکت و حمایت های سازمان تعاون روستایی و سازمان جهادکشاورزی روز به روز شکوفاتر و منسجم تر حرکت کرده است. به طوریکه نه تنها با برگزاری کلاس های آموزشی سبب افزایش سطح دانش کشاورزان گردیده بلکه با انسجام در اجرای مدیریت مشارکتی از منابع آبی و مدیریت واحد؛ الگویی مناسب در سطح استان را پیاده سازی نموده است.

تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal