سخن روز /
کارخانه فرآوری طلای سفید در سقز احداث می‌شود
1400/06/15


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از احداث کارخانه فرآوری طلای سفید در شهرستان سقز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی کردستان به نقل از خبرگزاری فارس از سقز، خالد جعفری در افتتاحیه سیلوی 15 هزار تنی صاحب اظهار داشت: ساخت کارخانه فرآوری معدن طلای سقز به زودی آغاز می‌شود که ایجاد ارزش افزوده و افزایش درآمد را به دنبال خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز در این مراسم از افتتاح کارخانه فرآوری معدن طلای سقز در آینده نزدیک خبر داد و گفت: آغاز به کار این کارخانه اشتغالزایی و افزایش در آمد را برای استان به دنبال خواهد داشت.

وی با ابراز خرسندی از اینکه شهرستان سقز در حوزه ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در وضعیت خوبی قرار دارد افزود: احداث کارخانه گندله و کنسانتره و آهن اسفنجی سقز هم از پیشرفت خوبی برخوردار است.

جعفری به اهمیت نقش سیلوها در نگهداری گندم اشاره کرد و گفت: حمایت از بخش تعاون روستایی امری ضروریست چراکه بسیاری از فعالیت‌های چرخه تولید و فعالیت‌های بعد از آن برعهده آنهاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اظهار داشت: در شهرستان سقز زیرساخت توسعه بخش کشاورزی مهیا شده و به طور قطع در آینده نزدیک شاهد تخصیص آب به 5500 هکتار از اراضی شهرستان خواهیم بود.

تعداد مشاهده خبر54 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal