سخن روز /
بازدید رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از کارخانه کود تارا صنعت متلعق به اتحادیه تعاونی تولید استان کرمان
1400/06/09
‍ سید محمد موسوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به همراه مهندس رئیسی مدیر و مسئولان استانی روز سه شنبه از کارخانه کود تارا صنعت متلعق به اتحادیه تعاونی تولید استان کرمان بازدید به عمل آورد.
وی در این بازدید گفت: یکی از رسالت اتحادیه ها و تعاونی های روستایی تولید بحث تامین نهادها از جمله کود شیمیایی است و سالانه حدود 2.5 میلیون تن ازت، فسفر و پتاس را استفاده می کنیم.
موسوی ادامه داد: امروز شاهد بودیم اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان کرمان کارخانه بسیار مجرب و با استانداردهای مطلوب کودهای غیرماکرو از جمله سولفات آمونیوم، مس، روی و آهن را تولید می کند که باید از این کارخانه پشتیبانی و حمایت کنیم.
مدیرعامل تعاون روستایی ایران افزود: این کارخانه، استان را در بحث کودهای کشاورزی خودکفا کرده است و با توجه به استانداردهایی که دارد می تواند این محصول را در سطح کشور گسترش دهد.
وی خاطرنشان کرد: این ظرفیت وجود دارد با حمایت از این کارخانه نیاز کل کشور را از این طریق مرتفع کنیم.
در حال حاضر کارخانه کود تارا صنعت متلعق اتحادیه تعاونی تولید استان کرمان به صورت سنتی سالانه هفت هزار تن تولید دارد که با مکانیزه کردن دستگاه‌ها ظرفیت تولید به 35 هزار تن در سال می‌رسد.
تعداد مشاهده خبر140 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal