تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱
جالب است ۱
نخستین مجمع عمومی عادی (مؤسس) انجمن تخصصی برونسپاری مواد غذایی و کشاورزی ایران در یازدهم دی ماه سال 1400 با حضور 21 شرکت فعال در امر برونسپاری در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
نخستین مجمع عمومی انجمن تخصصی برونسپاری مواد غذایی و کشاورزی ایران برگزار شد
به گزارش پات و به نقل از دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد، در این جلسه پس از انتخاب هیئت رئیسه موقت، و اعلام رسمیت جلسه، اساسنامه انجمن با اصلاحاتی به تصویب رسید و روزنامه ابرار اقتصادی به عنوان روزنامه کثیر النتشار انتخاب شد. سپس نماینده پیگیری‌کننده هیئت موسس آقای عندلیب، گزارشی از ابتدا تا برگزاری مجمع عمومی حاضر ارائه داد، در ادامه انتخابات برای تعیین نخستین هیئت مدیره و بازرس انجمن برگزار شد. در نتیجۀ انتخابات برگزار شده در این مجمع آقایان عندلیب، باران‫زهی، کلانی، خانم نوروزی و آقای سمیعی به ترتیب به عنوان اعضای اصلی ‫هیئت مدیره و خانم امیدی و آقای مجدپور به عنوان اعضای علی‫البدل انتخاب شدند. همچنین آقای عموزاده به عنوان ‫بازرس اصلی و خانم محمودی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردیدند.
لازم به ذکر است «برون‌سپاری» یکی از فعالیت‫‌های نوین اقتصادی است که طی آن، شرکت‫‌های برون‌سپار فعال در بخش کشاورزی و صنایع غذایی با شناسایی ظرفیت‌‫های خالی صنایع کشاورزی و غذایی و عقد قراداد سرمایه‫‌گذاری، از ظرفیت‫‌های خالی صنایع برای تولید محصول خود استفاده می‫‌کنند. در این فرایند، که در واقع نوعی تولید بدون نیاز به سرمایه‫‌گذاری جدید برای ایجاد کارخانۀ فیزیکی و با استفاده از ظرفیت‌های خالی موجود است، طرفین با اشتراک مساعی از ظرفیت‫‌های بالقوه یکدیگر استفاده کرده و از بروز ضرر و زیان‫های ناشی از بلااستفاده ماندن ظرفیت‌های تولید جلوگیری می‌کنند.

بنابر مقررات، هیئت مدیرۀ منتخب یک هفته پس از برگزاری مجمع، موظف است نخستین جلسه هیئت مدیره را برگزار و سِمَت اعضا در هیئت مدیره را تعیین نماید تا انجمن بتواند مرحله ثبت در اداره ثبت شرکت‫‌ها و چاپ آگهی در روزنامه رسمی را به انجام برساند و فعالیت‫‌های رسمی خود را آغاز نمایند.

هماهنگی و اقدام برای تشکیل انجمن‌های تخصصی بخش کشاورزی از برنامه‌های دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد بوده و در راستاي سیاست‌های راهبردي وزارت جهاد کشاورزی، سند چشم‌انداز توسعه مشارکت مردمی، قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و در انطباق با شرح وظایف قانونی سازمان مرکزي تعاون روستایی ایران و درخواست هیئت مؤسس انجمن مذکور به منظور ساماندهی افراد حقیقی و شرکت‌های فعال در این حوزه و سیاست‌گذاری در ایجـاد وحدت رویه آنها صورت پذیرفته است.
 
https://corc.ir/vdccaeq182bqx.la2.html
corc.ir/vdccaeq182bqx.la2.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما