سخن روز /
‍ نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی:
برنامه حذف سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اقتصاد کشاورزی را آسیب پذیرتر از آنچه که هست خواهد کرد.
1400/02/14
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان گیلان نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ایران، در گفتگو با مدیرتعاون روستایی استان گیلان، در مورد ابلاغیه‌ی اخیر دولت مبنی بر واگذاری وظایف سازمان تعاون روستایی، گفت: انحلال سازمان مرکزی تعاون روستایی بر شرایط اقتصادی روستاهای کشور تاثیر سویی برجا خواهد گذاشت.

⬅️ غلامرضا مرحبا با بیان اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی با سه رکن وظیفه ای هدایتی، حمایتی و نظارتی خود بر عملکرد شبکه‌ی گسترده‌ی مردمی تعاونیها، با قدمتی که دارد از سازمانهای بانفوذ در حوزه‌ی روستایی شمرده می شود. 

⬅️ وی با تاکید بر نقش بی بدیل ساختار وظیفه ای و ماهیت و اصالت تعاونی های روستایی و کشاورزی تحت نظارت سازمان تعاون روستایی، افزود: شبکه‌ی تعاونیهای روستایی و کشاورزی در تامین نیازهای حرفه ای و معیشتی روستاییان، بویژه توزیع نهاده های کشاورزی و دامی نقش مهمی را ایفا می کنند. 

⬅️وی ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از تعاونی های فعال در بخش روستایی و کشاورزی تصریح کرد: تغییر ساختار وظیفه های نظارتی، حاکمیتی به تصدی گری،نه تنها به بهبود نتیجه فعالیت شبکه تعاونیها کمکی نخواهد کرد، بلکه سبب می شود؛ ساختار عملیاتی-اجرایی تعاونیها دچار تعارض و دوگانگی ساختاری گردد.

⬅️این نماینده مجلس شورای اسلامی
در پایان اظهار داشت: سیاستگذاری های ساختاری در حوزه کشاورزی و روستایی نیازمند سیستم مجزای حاکمیتی است که خود باید ابتدا از مسیر مصوبات قانونی مجلس عبور کند.

l
تعداد مشاهده خبر247 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:2 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal