سخن روز /
زنده‌شدن خاطره انحلال جهاد سازندگی با حذف تعاون روستایی
1400/02/13
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تعاون روستایی گفت: مصوبه هیئت وزیران انحلال جهاد سازندگی را در خاطره‌ها زنده می‌کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله ولدبیگی در گفت‌وگو با «سبزینه» اظهارداشت: در روزهای پایانی دولت، این تصمیمات هیجانی، شتاب‌زده و فاقد مبانی مطالعاتی هدف غایی تکنوکراسی را به ذهن متبادر می‌سازد؛ مسلکی که توسعه را از طریق اعداد ریاضی دنبال می‌کند و ارزش‌های اخلاقی، انسانی و دینی در آن جایگاه ندارد و پس پرده این اندیشه به‌جای اصلاحات اقتصادی از آن مکتب مذموم خصوصی‌سازی و مدیریت کلاسیک را نشانه رفته است.
وی گفت: این اقدام تن سهامداران و کشاورزان را به لرزه انداخته و بخت نگون نیشکر هفت تپه، ماشین‌سازی تبریز، نساجی مازندران، هپکوی اراک، دشت مغان، جهاد نصر و شرکت مهندسی آب و خاک را به یاد می‌آورد و هیچ وجدان بیداری را در برابر این اجحاف خاموش نمی‌گذارد.
ولدبیگی افزود: البته نباید منکر شد که عده‌ای از این طریق با استخوان لای زخم گذاشتن، گوشت سفره خود را تمنا می‌کنند.
وی ادامه داد: با شناختی که از وزیر محترم جهاد کشاورزی به‌دست آمده و همراهی ایشان با مجموعه نمایندگی ولی فقیه، انتظار می‌رود دفع مضرت ساخته و هیئت وزیران را آگاه سازد تا هرچه سریع‌تر سرچشمه این کار را بگیرند و مانع شوند.
ولدبیگی گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی برخلاف گذشته منفعل و غیرفعال، روح تازه‌ای در کالبد اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی دمیده و مسیر خدمت به اقتصاد مقاومتی را در بخش کشاورزی هموار ساخته است؛ به‌عنوان نمونه این سازمان با حسابرسی دقیق و نظارت ژرف بر اتحادیه‌ها و سرمایه‌های خرد و کلان روستایی مانع تکرار واقعه نامیمون تالار بورس شد و نمادهای روستاییان را خونین نگردانید و در تولید به کار گمارید.
وی تصریح‌کرد: به یقین اگر این مجموعه را به قتلگاه بکشانیم و خنجر واگذاری را بر رگ‌های حیات‌بخش آن بی‌پروا فرود آوریم، سرمایه‌های روستاییان و 25میلیون نفر عضو شبکه عظیم آن از سبزی به سرخی می‌گراید و معضلی شبیه بورس را در خیابان طالقانی باید به نظاره بنشینیم.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تعاون روستایی تصریح‌کرد: سزاوار نیست که به‌جای استفاده از ظرفیت‌های قانونی و اصلاح در ساختار و بهره‌گیری از این پتانسیل، سازمان تعاون روستایی دستخوش تغییرات غیرکارشناسانه قرار گیرد، آن‌هم در برهه‌ای که علم تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی از حوزه کشاورزی را بر بلندای ایران افراشته است.
ولدبیگی افزود: طبق اصل 85 قانون اساسی باید این مصوبه به جهت بررسی و اعلام مغایرت و عدم آن با قوانین و مقررات کشور به اطلاع مجلس شورای اسلامی رسانیده شود و قطعاً در آن مرحله مجلس انقلابی اجازه تحقق این مصوبه را نخواهد داد.
تعداد مشاهده خبر405 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:3 :3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal