سخن روز /
برنامه عملیاتی سال 1400 مدیریت تعاون روستایی استانها مرتبط با دفتر تجهیز و توسعه زیر ساختها و سرمایه گذاری از سوی مدیر کل دفتر مربوطه اعلام گردید.
1400/02/13


انصاری منش ضمن عرض تبریک به مناسبت ورود به ماه میهمانی خدا و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای تمامی عزیزان عرصه جهاد و تلاش به ویژه در بخش کشاورزی، با اشاره به اینکه برنامه عملیاتی سال 1400 که از سوی مدیریت تعاون روستایی استانها پیشنهاد و پس از پردازش به شرح ذیل می باشد.

1- در راستای تامین امنیت غذایی و استانداردسازی مراکز خرید چه آنهایی که در بحث خرید محصولات مازاد کشاورزان فعالیت می نمایند و چه آنهایی که مورد نیاز سایر ارگانها(پشتیبانی امور دام، غله، بورس محصولات کشاورزی و ...) می باشد در این خصوص مدیریت تعاون روستایی استانها تعداد 74 مورد پروژه برای تجهیز و استانداردسازی مراکز خرید پیشنهاد داده‌اند.

2- در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی(از مزرعه تا سفره) و همچنین تامین امنیت غذایی مدیریت‌های یادشده در بخش احداث تاسیسات ذخیره‌سازی تعداد 34 پروژه به ظرفیت78403 تن پیشنهاد داده‌اند که تعداد 16 پروژه به ظرفیت 18603تن مربوط به انبارهای ساده و هانگار و تعداد 18 پروژه به ظرفیت 59800 نیز برای انبارهای مکانیزه شامل سردخانه، سیلو و انبار فنی می‌باشد.

3- با عنایت به توجه ویژه مقام عالی وزارت و همچنین مسئولین ارشد سازمان در بحث روستا بازار، بارانداز و پایانه‌های صادراتی به منظور حمایت از قشر مولد(کشاورزان و روستاییان)، کاهش هزینه‌ها و دخالت واسطه‌ها، تنظیم بازار، کاهش واردات و افزایش صادرات، مدیریت‌های مذکور تعداد 49 پروژه به مساحت 63273 مترمربع برای سال جاری پیشنهاد نموده‌اند.

4- در زمینه تکریم و ارائه خدمت‌رسانی بیشتر به ارباب رجوع(روستاییان و کشاورزان و ...) و همچنین ایجاد فضای مناسب اداری برای ابواب‌جمعی واحدهای تابعه، مدیریت‌های صدرالاشاره مقدار 8147 مترمربع احداث ساختمان اداری یا دفترکار پیشنهاد داده‌اند.

5- تعدادی از فروشندگی‌های مواد سوختی در سطح کشور قابلیت تبدیل شدن به جایگاه عرضه مواد سوختی(پمپ بنزین و ....) و تعدادی از آنها نیز بدلیل قدمت ساختمان و همچنین اعمال یارانه انرژی‌های حامل منفعل و قادر به ارائه خدمت‌رسانی مطلوب به قشر مولد و شبکه تحت پوشش نمی‌باشند از این‌رو مدیریت‌های فوق‌الذکر در جهت تبدیل به جایگاه یا مرتفع نمودن موارد یادشده مقدار 2630 مترمربع احداث یا بهینه‌سازی جایگاه‌ها و فروشندگی‌های مواد سوختی(با توجه به استانداردهای روز شرکت پخش فرآورده های نفتی) پیشنهاد داده‌اند.

6- با عنایت به اینکه مدیریت محصولات کشاورزی تولید شده مازاد بر مصرف استان یا منطقه یکی از دغدغه های مسئولین ارشد سازمان بوده و به نوعی میتوان آنرا تهدیدی تلقی نمود که با ایجاد صنایع تبدیلی و واحدهای فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی قابل تبدیل به فرصت می‌باشد لذا در این راستا مدیریت های مورد نظر 28 واحد صنایع تبدیلی را اعم از احداث کارخانه تولید رب گوجه فرنگی، کارخانه خوراک دام، تولید گیاهان دارویی و ... پیشنهاد داده‌اند.

7- با توجه به اینکه قدمت بعضی از تاسیسات ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی بویژه گندم(انبارهای چندمنظوره) بیش از 40 سال یا بین 30 تا 20 سال می‌باشد که بعضاً در حال فرسوده شدن می‌باشند و این مورد در خصوص ساختمانهای اداری نیز صادق می‌باشد لذا به جهت جلوگیری از فرسودگی بیشتر و بهره‌وری مطلوب، مدیریت های موصوف مقدار 11778 مترمربع تعمیر و بازسازی انبار یا ساختمان را به اعتبار 41500 میلیون ریال پیشنهاد داده‌اند.

تعداد مشاهده خبر102 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal