سخن روز /
به همت اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی انجام می گیرد؛ 70 هزار سرشاخه کاری باغات گردو در همدان
1400/02/13
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از اجرای 70 هزار سرشاخه‌کاری باغات گردو در سطح استان همدان توسط اتحادیه شرکت های تعاونی تولید روستایی خبر داد.
مجید مسلمی‌راد اظهار کرد: طی عقد قرارداد با سازمان جهادکشاورزی استان، اتحادیه شرکتهای تعاونی تولید روستایی طرح 70 هزار پیوند سرشاخه کاری را اجرا می‌کند.
وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح افزایش بهره وری در سطح باغات استان و به ویژه شهرستان تویسرکان به عنوان پایلوت و برند اصلی گردو در کشور است.
وی خاطرنشان کرد: سرمازدگی درختان گردو به ویژه سرمازدگی بهاره، کاهش تولید و پایین بودن عملکرد برداشت و عدم یکنواختی محصول تولید شده از دلایل مهم برای انجام طرح سرشاخه کاری در استان همدان و شهرستان تویسرکان است.
مسلمی راد افزود: اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان همدان با سرمایه گذاری قابل توجه و بهره گیری از دانش علمی روز در ایجاد زنجیره تولید نهال پیوندی و پیوندک گواهی شده گردو ، گام مهمی در توسعه بخش کشاورزی شهرستان تویسرکان و استان همدان برداشته است، این اتحادیه در سال 1400 اقدام به تولید 130 هزار نهال پیوندی گواهی شده گردو نموده است.
وی یادآور شد: زنجیره تولید نهال پیوندی و پیوندک اتحادیه تعاونی تولید روستایی نه تنها نیاز استان همدان بلکه بخش عظیمی از کشور را از واردات پیوندک و نهال‌های خارجی بی‌نیاز می کند و در آینده می‌توان بخشی از نهال‌های تولیدی را به خارج از کشور صادر کرد.
تعداد مشاهده خبر93 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal