سخن روز /
یدالله غفاری مدیر عامل تعاونی‌های روستایی استان کردستان در نشست با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت:
1399/12/04
‍ به گزارش روابط عمومی تعاون روستائی کردستان، یدالله غفاری مدیر عامل تعاونی‌های روستایی استان کردستان در نشست با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: این تعاونی از سال 1377 همراه با تعاونی شهرستانی آغاز به کار کرد، که دارای 175 هزار عضو می‌باشد که این عضو‌ها اهالی روستا بوده و سهامدار تعاونی می‌باشند.
غفاری در خصوص خدمات انجام شده این تعاونی بیان کرد: این تعاونی با حمایت رئیس سازمان و اعضا این اتحادیه توانسته است خدمات ویژه‌ای به مردم استان کردستان دهد که این خدمات‌ها شامل؛ خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است که در سال 98 مقدار 347 هزار تن گندم خریداری شده است و در سال جاری با احتساب سیلوها مقدار 393 هزار تن گندم خریداری شده است.
همچنین غفاری در مورد محصولات دیگر عنوان کرد: خرید تضمینی محصولات دیگر همچون کلزا و دانه‌های روغنی که در سال 98 مقدار 6490 تن خریداری شده و در سال 99 مقدار 1776 تن خرید شده است.
مدیر عامل تعاونی‌های روستایی در حوزه خرید حمایتی نیز خاطر نشان کرد:در سال 98 خرید حمایتی گوجه فرنگی انجام شده است که 24675 تن و در سال 99 قریب 27 هزار تن از کشاورزان خریداری شده است.
غفاری اضافه کرد: خرید‌های توافقی محصولاتی همچون جو، سیب زمینی، پیاز و محصولات دیگر نیز در سال نود وهشت 44 هزار تن خریداری شده تا پایان دی ماه سال 99 نیز 65 هزار تن خریداری شده اند.
یدالله غفاری به توزیع آرد روستایی و خام پزی و خبازای در روستا‌ها اشاره کرده و گفت: در سال 98 توانسته ایم 69388 تن توزیع آرد داشته ایم و همچنین از آغاز سال 99 تا کنون 58833 تن توزیع آرد در سطح روستا‌ها را داشته ایم.
مدیر عامل تعاونی‌های روستایی در حوزه توزیع سوخت در روستا‌های استان اظهار داشت: 164 میلیون لیتر در سال 98 توزیع شده است و همچنین در سال 99 تا پایان دی ماه 140 میلیون لیتر در سطح روستا‌ها توزیع گردیده است.
وی افزود: بزرگترین جایگاه سی ان جی که در منطقه فیض آباد سنندج می‌باشد در سال نود وهشت هفت میلیون و 159 کیلوگرم گاز سی ان جی در شهرستان سنندج توزیع کرده است و در ده ماهه سال جاری بالغ بر 52 میلیون کیلوگرم توزیع داشته است.
غفاری در مورد مباشرت تهیه و توزیع میوه شب عید بیان کرد: در سال 98 مقدار 1722 تن پرتقال و سیب در بین شعبات در استان کردستان توزیع گردیده است.
غفاری در بحث صادرات بیان کرد: برای اولین بار در شبکه تعاون روستایی در سال 99 نزدیک به 650 تن میوه جات و سبزیجات با کارت بازرگانی تعاون روستایی استان کردستان صادر شده است.
غفاری در زمینه بازارچه عرضه محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: این بازارچه در سال 89 با 94 غرفه در چهار راه حاجی آباد راه اندازی شده و برای 180 نفر به صورت مستقیم و برای 350 نفر به صورت غیرمستقیم تولید اشتغال شده است.
یدالله غفاری افزود: در سال 98 در حدود 700 تن عرضه محصولات در این بازارچه وجود داشته است و سال جاری تا پایان دی ماه حدود 820 تن عرضه محصولات در این بازارچه بوده است.
مدیر عامل تعاونی‌های روستایی در حوزه فروشگاه‌های روستایی (اترک) گفت: این فروشگاه‌ها درسطح روستا‌ها به حالت مخروبه یا نیمه مخروبه در آمده بودند که با تلاش‌های سازمان تعاونی روستایی استان این فروشگاه‌ها دوباره راه اندازی شدند و موجب راه اندازی 25 فروشگاه در سطح روستا‌های استان شد؛ و این فروشگاه‌ها به عنوان اولین بار در سطح کشور در استان کردستان افتتاح شده است.
غفاری در خصوص اقدامات تعاونی‌های روستایی استان در خصوص مقابله با کرونا اظهار داشت: با کمک سازمان تعاون روستایی و تعاونی‌های شهرستان‌ها اقدام به راه اندازی فروشگاه آنلاین (روژمال) و (اترک) وهمچنین شماره تماس 3144 کرده ایم، به این خاطر مردم کمتر به بازارچه‌های عرضه محصولات کشاورزی مراجعه کنند این فروشگاه اینترنتی می‌تواند کمک حالی برای کردستانی‌ها در ایام کرونا باشد؛ همچنین این اقلام با کمترین هزینه به جلوی درب این عزیزان تحویل خواهد گردید
تعداد مشاهده خبر86 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal