سخن روز /
معرفی اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی استان قم به عنوان یکی از تعاونی های موفق استان قم
1399/08/26به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان قم ، در راستای معرفی تعاونی های موفق تحت نظارت مدیریت تعاون روستایی استان قم ، اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی استان به عنوان یکی از تعاونی های موفق این استان معرفی شد.
هدف از تاسیس شرکت طبق مفاد اساسنامه: خرید و تهیه مواد و وسایل مورد احتیاج معیشتی و حرفه ای اعضا، انجام عملیات جمع آوری، نگهداری، تبدیل، طبقه بندی، بسته بندی، حمل و نقل یا فروش محصول اعضا و ... جهت بهره برداری جمعی و مشترک اعضا می باشد.
"
محسن محمودی" مدیر عامل اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی استان قم در خصوص تاریخچه تاسیس، ترکیب اعضاء، سرمایه، زیرساخت ها و فعالیت های این اتحادیه اظهار داشت:
اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی استان قم در سال 1349 تاسیس و هم اکنون 12 شرکت تعاونی عضو این اتحادیه می باشند .
وی در ادامه افزود : اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی استان 13414 نفر عضو با سرمایه‌ای بالغ بر 6 میلیارد و چهارصد و بیست میلیون ریال در زمینه خدمات‌رسانی به اعضاء از قبیل تامین و توزیع انواع نهاده‌های کشاورزی و تولید بذورگواهی شده فعالیت دارد.

فعالیت های شاخص:
خرید و فروش تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی
خرید ، فروش و توزیع نهاده های کشاورزی
بوجاری و توزیع انواع بذور مورد نیاز تولید کنندگان استان
برگزاری کلاس های آموزشی، ترویجی برای اعضاء و ارکان شرکت های تعاونی تحت پوشش

علاوه بر ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان این اتحادیه در خصوص تنظیم بازار محصولات کشاورزی با هماهنگی نهاد های ذیربط فعالیت دارد .

از جمله کارهای برجسته این اتحادیه راه اندازی کارخانه بوجاری انواع بذور است . این مجموعه تنها کارخانه تولید بذور استان بوده و تامین بیش از 95 درصد بذور گواهی شده مورد نیاز تلاشگران بخش کشاورزی در استان را بعهده دارد .
در ضمن اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی استان داراری یک واحد باسکول 60 تنی جهت ارائه خدمت به اعضا، و مجتمع انباری 8000 تنی می باشد .

تعداد مشاهده خبر50 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal