سخن روز /
دکتر معتمد :اگر قیمت پایه مصوب کشمش توسط کارخانه داران رعایت نشود سازمان تعاون روستایی به خرید کشمش ورود پیدا می‌کند
1399/08/12
دکتر معتمد در گفتگو با خبرنگاران استان مرکزی با بیان این که استان مرکزی و خصوصا شهرستان خنداب یکی از قطب های تولیدی کشمش کشور است که باید از این تولید حمایت شود.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان مرکزی ؛معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این باره اضافه نمود: قیمت پایه کشمش تیزآبی 200 هزار ریال و آفتاب خشک 180 هزار ریال می باشد که امروز شاهد رعایت این نرخ در خرید محصول هستیم اما بدون شک با توجه به کیفیت متفاوت محصول کشمش شاهد تفاوت در قیمت خرید آن هستیم.
وی در ادامه افزود اگر سازمان مرکزی احساس کند که قیمت عادلانه در این محصول رعایت نمی شود خود اقدام به خرید محصول کشمش خواهد کرد.
دکتر معتمد در ادامه عنوان نمود شبکه تعاون روستایی همواره به دنبال خدمت به کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی است. ما توافقات خوبی با اتحادیه صادرکنندگان برای قیمت مصوب داشته ایم.
وی افزود: کشاورزان باید با ایجاد شرکت تعاونی تخصصی با سهامداری باغداران در این حوزه در شهرستان خنداب ایجاد شود .امروز باید کشاورزان،کارخانه داران و صادرات کنندگان در کنار هم باید دیده شوند و مشکلات ایشان در شرایط تحریم مورد توجه قرار گیرد.متاسفانه در دوران تحریم هزینه انتقال زیاد است . اما من خواهشی که از کارخانه داران دارم این است که قیمت مصوب را رعایت کنند تا سازمان مرکزی تعاون روستایی برای خرید ورود پیدا نکنند.
معاون بازرگانی تعاون روستایی در پایان عنوان نمود: اگر کشاورزان و تولیدکنندگان کشمش امکان نگهداری کشمش را در ماه‌های آینده داشته باشند با توجه به نیاز بازار می‌توانند با قیمت بالاتری تولید خود را به فروش برسانند.
گفتنی است در حاشیه سفر یک روزه دکتر معتمد به استان مرکزی خزایی پور فرماندار شهرستان خنداب در جلسه بررسی رفع مشکلات تولیدکنندگان کشمش در این شهرستان عنوان نمود: یکی از مشکلات تولید کنندگان کشمش خنداب نبود برند این محصول در خنداب و نیز وجود دلالان کشمش دیگر استان ها و خرید کشمش خنداب و فراوری آن در دیگر استان ها است.
در همین رابطه هاشمی مدیر تعاون روستایی استان مرکزی نیز با اشاره به عملکرد سازمان تعاون روستایی در سالهای گذشته در رابطه با خرید محصولات کشاورزان عنوان نمود: این سازمان در هر شرایطی بنا بر وظایف سازمانی خود آمادگی خرید محصولات کشاورزی استان را دارد و همواره طبق مصوبات هیئت دولت در رابطه با خرید تضمینی محصولات کشاورزی اقدام نموده است.
در ادامه این سفر دکتر معتمد اقدام به بازدید از کارخانجات کشمش پاک کنی و نیز انبارهای نگهداری این محصول نموده و پس از دیدار با کشاورزان در جلسه با حضور مدیران استانی و شهرستانی مشکلات تولیدکنندگان کشمش بررسی شد.
تعداد مشاهده خبر3860 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal