سخن روز /
‍ ️تمرکز تشکلها تعاون روستایی خراسان رضوی بر تکمیل زنجیره تولید
1399/08/10
 مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی:تمرکز تشکلها تعاون روستایی خراسان رضوی بر تکمیل زنجیره تولید بهترین راه ورود محصولات کشاورزی خراسان رضوی به بازارهای داخلی و جهانی
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی خراسان رضوی : مهندس ایرج ناصری مقدم در جمع تعدادی از مدیران تشکلهای شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی گفت : امروزه ورود و تکمیل زنجیره تولید به عنوان یکی از مؤلفه های مهم و تعیین کننده عرضه محصولات کشاورزی با هدف فروش و بازاریابی مناسب در مناطق مختلف استان خراسان رضوی ، بسیار مهم است . همه تشکلها باید به سمت تکمیل زنجیره های تولید محصولات کشاورزی در منطقه خود حرکت کنند .
وی همچنین گفت : امروزه عدم تکمیل زنجیره تولید باعث فشار بر گشاورزان در مناطق مختلف با تولید محصول بالاست و تشکل های تعاونی روستایی باید برای رقابت هرچه بیشتر محصولات منطقه خود در سطح بازارهای جهانی به سمت احداث کارخانجات فراوری محصولات کشاورزی و تکمیل زنجیره تولید حرکت کنند.
ناصری مقدم خاطرنشان کرد: هدف از تکمیل زنجیره تولید وبویژه بسته بندی محصولات کشاورزی این است که هم زمان نگهداری آنها افزایش یافته و هم مواد غذایی به طور کامل از خطر عوامل فساد زا حفظ شده و در ضمن موجب کاهش هزینه و راحت تر شدن حمل و نقل محصولات کشاورزی می‌شود که در مورد محصولات مهمی همچون زعفران و گیاهان دارویی و کشمش و انار و پسته اولویت های بیشتری را باید قایل باشیم
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی از اقدام خوب تحادیه تعاونی گیاهان دارویی در تولید کروسین دارویی با خلوص بیش از 98 درصد از زعفران در مشهد تشکر کرد و گفت : در واقع عامل مهم گیاه زعفران است که خواص دارویی بسیار زیادی را داراست کروسین است و کروسین که از منشاء زعفران به دست می‌آید اصلی‌ترین آنتی‌اکسیدان آن محسوب می‌شود و بسیاری از خواص درمانی زعفران به این جزء آن نسبت داده می‌شود.
مهندس ناصری مقدم همچنین گفت: باید از شرکت های فن اور و شتاب دهنده در کنار تشکلها بهره گرفت و باید با تولید هدفمند ترکیبات موثره این گیاه با بهره‌مندی از روش‌های نوین علمی مورد توجه صنعت و به عنوان روشی کارآمد در تأمین نیازهای صنعتی استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: یک بسته بندی خوب از عناصر مختلفی مانند جذابیت در نام، طراحی زیبا، تبلیغات و قیمت مناسب برای جذب مشتری تشکیل شده است. ومحصولات کشاورزی تولید شده در ایران، بدون اینکه بسته بندی مناسبی داشته باشند، به بازارها عرضه می‌شوند و به همین دلیل هم نمی توانند آنچنان که باید چه از لحاظ حفظ کیفیت و چه رقابت با محصولات مشابه، توفیقی به دست آورند.
ناصری مقدم ادامه داد: متأسفانه به دلیل عدم استفاده از تکنولوژی‌های لازم برای بسته بندی از این فرصت طلایی جامانده ایم و با وجود کیفیت بالا و مرغوبیت محصولات کشاورزی مان، بازارهای مصرف را براحتی به رقیبان خود که به لحاظ تنوع و کیفیت تولیداتشان، شاید بسیار با ما فاصله داشته باشند، واگذار می کنیم.
تعداد مشاهده خبر266 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:3 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal