سخن روز /
تعاون روستایی استان سمنان در شش ماهه نخست امسال 6000 تن انواع کود های شیمیایی را تامین و بین کشاورزان استان توزیع کرده است
1399/07/21


به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان ، احسان عباسپور مدیر تعاون روستایی استان سمنان با اشاره به توزیع بیش از 6000 تن انواع کود های شیمیایی گفت : این کود ها شامل کود اوره، فسفاته و پتاسه است که با مشارکت اتحادیه ها و شرکت های تعاونی روستایی و تولید در اختیار کشاورزان استان قرار گرفته است.

وی بیان داشت : از این مقدار کود شیمیایی 4400 تن توسط اتحادیه تعاونی روستایی استان، 600 تن توسط اتحادیه تعاونی تولید استان و 1000 تن نیز توسط سایر تعاونی های عضو شبکه تعاون روستایی استان تهیه و توزیع گردیده است .

همچنین عباسپور اظهار داشت : تاکنون تعاون روستایی استان سمنان 35 تن از انواع کود های ریز مغذی و 3200 تن کود های آلی زیستی تامین و توزیع کرده است.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان افزود : پیش بینی می شود تا پایان سال 99، حدود 1500 تن کود شیمیایی تامین و در بین کشاورزان توزیع شود .

به گفته عباسپور ارسال کود به همه روستاها و مراکز تولید با فعال سازی 35 مرکز توزیع در سطح استان از وظایف تعاون روستایی است که به ویژه در شروع فصل کشت پائیزه با تلاش بیشتری سعی در انجام این وظیفه شده است .

تعداد مشاهده خبر55 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal