سخن روز /
‍ استان مرکزی می تواند محور صادرات محصولات کشاورزی باشد
1399/07/09
 معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دیدار با روسای ادارات این سازمان و مدیران عامل اتحادیه های شهرستان های استان مرکزی با پتانسیل های این شبکه در استان مرکزی آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان مرکزی دکتر معتمد معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی استان مرکزی در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در دیدار با مدیران این شبکه در استان مرکزی با بیان اهداف و برنامه های بازرگانی این سازمان بر تلاش برای دستیابی به بازارهای منطقه ای و جهانی توسط شرکت های تعاون روستایی استان مرکزی تاکید نمود.
وی با اشاره به تجارب شبکه در بحث صادرات در استان های دیگر ، استان مرکزی را دارای پتانسیل مناسبی در رابطه با محصولات کشاورزی عنوان نمود وبیان داشت: نگاه امروز شبکه تعاون روستایی باید به سمت صادرات باشد و استان مرکزی می تواند در بحث صادرات کشمش، انار ، گل، کنستانتره و پسته وارد شود.
معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ادامه شبکه تعاون روستایی سورتیگ و بسته بندی مناسب را یکی از راهکارهای مناسب برای دستیابی به بازارهای صادراتی عنوان نمود و گفت: شبکه تعاون روستایی می تواند با برند سازی در محصولات مختلف کشاورزی سود بیشتری در بحث صادرات خود داشته باشد.
وی شناخته ذایقه خریداران خارجی محصولات صادراتی را از دیگر موارد مهم در بحث موفقیت صادراتی عنوان نمود و گفت: بازاریابی هدف بدون شناخت ذایقه و زمان مناسب صادرات امکان پذیر نیست.
در ادامه سفر یکروزه معتمد به استان مرکزی وی از میدان بزرگ میوه و تره بار، مجتمع انباری و ساختمان در حال احداث اتحادیه شرکت های تعاون روستایی آفتاب اراک بازدید نمود.
در این بازدید معتمد میدان میوه و تره بار اراک را یکی از میادین بزرگ کشور عنوان نمود و بیان داشت: برنامه اتحادیه تعاون روستایی اراک در رابطه با فروشگاه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و نیز احداث سردخانه در این محل یکی از اقدامات مناسب در رابطه با تکمیل زنجیره تولید و توزیع در شبکه تعاون روستایی است.
در جریان این دیدار هاشمی مدیر تعاون روستایی استان مرکزی با بیان دستاوردهای شبکه تعاون روستایی استان مرکزی در سالهای گذشته این شبکه را یکی از شبکه های موفق استانی عنوان نمود و بیان داشت: احداث سردخانه، کارخانه خوراک دام، سیلوی ذخیره سازی،مراکز بوجاری و تولید بذر در کنار خرید های موفق تضمینی و توافقی از موفقیت های این شبکه بوده است
تعداد مشاهده خبر2513 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:5 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal