سخن روز /
💢بازدید عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از انبار نگهداری زعفران، مرکز خرید و بازارچه در حال احداث زعفران در خراسان شمالی
1399/06/23
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی خراسان شمالی، مهندس علی آبادی عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از انبار نگهداری زعفران، مرکز خرید و بازارچه در حال احداث زعفران در شهرستان فاروج بازدید کرد.

⬅️این بازدید در طول سفر یکروزه مهندس علی آبادی، عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به استان خراسان شمالی صورت گرفت. مهندس علی آبادی گفت: یکی از وظایف بسیار مهم شبکه تعاون روستایی بحث خرید محصولات کشاورزی در راستای حمایت از تولید داخلی می باشد که در سال گذشته این مهم در بحث خرید حمایتی محصول زعفران انجام گرفته است. 

⬅️عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این بازدید گفت: شبکه تعاون روستایی خراسان شمالی اولین بار بوده است که در امر خرید محصول زعفران مشارکت نموده و با توجه به این موضوع اقدامات صورت گرفته در مراحل خرید و نگهداری زعفران را مناسب ارزیابی و در ادامه در جهت حفظ کیفیت محصول توصیه هایی را بیان کرد.

⬅️ وی همچنین ضمن استقبال از راه اندازی مرکز خرید و بازارچه زعفران، وجود مراکز خرید تخصصی محصولات کشاورزی بالاخص زعفران را امر مهمی در تامین امنیت برای تولید محصول داخلی عنوان و ابراز امیدو.اری نمود این بازارچه برای خرید محصول زعفران در سال جاری آماده سازی و فعالیت خود را آغاز نماید.

⬅️همچنین در طی این بازدید مهندس رمضانی مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی گزارشی را از مراحل خرید محصول زعفران کشاورزان استان ارائه کرد.

⬅️رمضانی گفت: از زمان صدور مجوز خرید زعفران تا پایان آذرماه سال گذشته مقدار 761 کیلوگرم زعفران به صورت حمایتی از 158 کشاورز استان خریداری گردیده است که با توجه به حمایتهای سازمان مرکزی تعاون روستایی کلیه مطالبات کشاورزان در زمان کوتاهی پس از خرید بصورت کامل پرداخت شده است.

⬅️ مهندس رمضانی هدف از راه اندازی مرکز خرید و بازارچه زعفران را خرید حمایتی این محصول برای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان استان عنوان نموده و اعلام کرد: با توجه به اینکه بیشترین سطح کشت زعفران در شهرستان فاروج می باشد، جهت رفاه کشاورزان و ایجاد دسترسی مناسب به بازار، این مکان برای احداث و راه اندازی بازارچه فوق انتخاب گردیده است.
تعداد مشاهده خبر1021 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:5 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal