سخن روز /
خرید توافقی بیش از 53 هزار تن انواع محصول از کشاورزان استان همدان
1399/04/25
خرید توافقی بیش از 53 هزار تن انواع محصول از کشاورزان استان همدان
مدیر تعاون روستایی استان همدان گفت : در سه ماهه نخست سال جاری 53 هزار و 658 تن انواع محصول کشاورزی توسط شبکه تعاونی‌های کشاورزی، روستایی و تولید از کشاورزان استان همدان خریداری شده است.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی همدان، مجید مسلمی راد افزود : خرید توافقی محصولات امری مهم در صیانت از منافع کشاورزان بوده و از افت قیمت جلوگیری می‌کند همچنین با کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی سبب ایجاد تعادل در قیمت برای تولید کننده و مصرف کننده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان خرید توافقی به محصولات جو، ذرت، سبوس و شیر اختصاص دارد اظهار داشت : خرید توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی از جمله تعاونی‌های روستایی، کشاورزی و تولید در سطح استان همدان انجام می‌شود.
مسلمی راد خرید توافقی را در جهش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران بخش کشاورزی مؤثر دانست و گفت: هدف از خرید توافقی کاهش واسطه‌های بخش کشاورزی در خرید و فروش محصولات کشاورزی است که در نهایت به سود کشاورز و مصرف‌کننده منتهی می‌شود.
وی اضافه کرد : شبکه تعاونی های شهرستان همدان با خرید بیش از 6 هزار تن انواع محصولات کشاورزی بیشترین میزان خرید توافقی در سطح استان را در سه ماهه نخست امسال داشته است.

تعداد مشاهده خبر679 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal