سخن روز /
تعاون روستایی استان مرکزی به دنبال بازارهای آسیایی
1399/02/31
تعاون روستایی استان مرکزی به دنبال بازارهای آسیایی
تعاون روستایی استان مرکزی با هدف گذاری و شناسایی پتانسیل های خود به دنبال دستیابی بیشتر به بازار های آسیایی است.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان مرکزی حسین هاشمی اظهار داشت : بازاریابی، فروش و توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع وابسته یکی از سیاست‌های تعاون روستایی کشور و مورد تاکید مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران است.
مدیر تعاون روستایی استان مرکزی اضافه کرد: در همین راستا شبکه تعاون روستایی استان اقدام به گل، کشمش، پسته، محصولات دامی و طیور در سالهای گذشته نموده است و با قدرت این سیاست خود را دنبال می نماید و هم اکنون بازارهای آسیایی را هدفگزاری نموده است.
مدیر تعاون روستایی استان مرکزی افزود: رفع چالش‌های صادراتی به منظور رونق صادرات و برقراری توازن قیمت در بازار داخل (تنظیم بازار)، رعایت الگوی کشت برای مصرف داخل کشور و صادرات به کشورهای دیگر می‌تواند هم منافع کشاورزان و امنیت غذائی کشور را تامین کند و هم باعث رونق و اشتغالزایی در سطح روستاها شود.
وی تاکید کرد: بخش کشاورزی و صنایع وابسته از بخش‌های مهم اقتصادی کشور است و این امر باعث شده صادرات محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و دامی و رشد اقتصادی در این بخش از اهمیت فراوانی برخوردار باشد .
هاشمی گفت: شبکه تعاونی روستایی دارای ظرفیت‌های بالقوه ای در زمینه بازاریابی، فروش و صادرات محصولات کشاورزی است و در میان تولید کنندگان از سرمایه اجتماعی بسیار زیادی برخوردار است که با سیاست‌گذاری درست برای این تشکل‌ها کمک شایانی به اقتصاد کشاورزی و سیاست های کلان اقتصادی کشورخواهد شد.
گفتنی است استان مرکزی قطب تولید محصولات دامی، طیور، حبوبات، کشمش، گل و دیگر محصولات کشاورزی در کشور است.
تعداد مشاهده خبر36 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal