سخن روز /
پرداخت کامل مطالبات زعفران کاران خراسان شمالی
1398/12/27
رمضانی مدیرتعاون روستایی استان خراسان شمالی گفت : مطالبات زعفران کاران استان که محصول خود را در طرح خرید حمایتی زعفران به سازمان تعاون روستایی تحویل نموده اند، بطور کامل پرداخت گردید.
رمضانی افزود: با حمایت هیئت مدیره و مدیرعامل محترم سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، طرح خرید حمایتی زعفران در استان خراسان شمالی با راه اندازی یک مرکز خرید در شهرستان فاروج و با مباشرت اتحادیه تعاونیهای روستایی استان خراسان شمالی، از اواسط آبان ماه آغاز و تا انتهای آذر ماه ادامه یافت. در طی این مدت میزان 761 کیلوگرم زعفران از تعداد 158 نفر کشاورز و به ارزش بیش از 73،843 میلیون ریال (000/811/843/73 ریال) خریداری گردید. قابل ذکر است بیشترین وزن خریداری شده از یک کشاورز در مجموع به میزان 24 کیلوگرم و همچنین کمترین وزن تحویلی از یک کشاورز به میزان 425 گرم بوده است. در طی این مدت تعداد 259 قبض باسکول (محموله) زعفران تحویل مرکز خرید گردیده است.
رمضانی در خصوص نحوه قیمت گذاری محصول خریداری شده گفت : پس از نمونه برداری از محصول تحویلی و ارسال به آزمایشگاه استاندارد، توسط آزمایشگاه و در قالب 4 رده درجه بندی و نرخ گذاری محصول انجام می گردد. زعفران پوشال معمولی هر کیلوگرم 8 میلیون و 200 هزار تومان، زعفران پوشال مرغوب هرکیلوگرم 9 میلیون تومان، شبه نگین هر کیلوگرم 9 میلیون و 500 هزار تومان و نگین هرکیلوگرم 10 میلیون و 500 هزار تومان نرخ گذاری گردید.
رمضانی ذکر این نکته را یادآوری نمود که سازمان تعاون روستایی به عنوان مجری نظارت عالی بر طرح خرید، مباشرت، انبارش و تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل ها و امنیت خرید بوده و بر طبق گزارشات دستگاه نظارتی این مهم را به نحو احسن انجام داده است.

تعداد مشاهده خبر107 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal