سخن روز /
نشست ستاد تنظیم بازار استان کردستان با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری
1398/12/27
نشست ستاد تنظیم بازار استان کردستان با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کردستان ، نشست ستاد تنظیم بازار استان با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیریت تعاون روستایی و دیگر اعضای این ستاد در استانداری کردستان تشکیل گردید .
مدیر تعاون روستایی استان در این نشست اظهار داشت : پیش بینی‌ می‌شد افزایش تقاضا برای کالاها در ایام پایانی سال از 15 اسفند آغاز شود که امسال اینگونه نشد و از اول اسفند این امر افزایش یافت.
پیمان اسکندری با اشاره به اینکه در چند روز اخیر تقاضا برای کالاهای بهداشتی افزایش پیدا کرده است، اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود با توجه به این موضوع پیش آمده توزیع کالاهای اساسی ویژه عید زودتر نسبت به سنوات قبل در استان آغاز شد.
محمد دره وزمی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت روز سه شنبه در سی و دومین نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار داشت : از جمله برنامه های سازمان برای ایام پایان سال تامین و توزیع کالاهای اساسی، تامین میوه شب عید، فروش فوق العاده، برپایی نمایشگاه بهاره و طرح تشدید نظارت بازار است.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و 120 تن پرتقال و 600 تن سیب در استان خریداری شده است اضافه کرد: تمام پرتقال خریداری شده و 193 تن سیب خریداری شده وارد استان شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه توزیع میوه های شب عید با کمک شهرداری و اتحادیه میوه فروشان انجام می شود افزود : این میزان میوه در حدود 90 غرفه در استان و 30 غرفه در سنندج عرضه می شود.
دره وزمی با اشاره به اینکه میوه ها در چهار سردخانه استان نگهداری می شود گفت : تسهیلات خرید میوه شب عید به همت سازمان تعاون روستایی و بانک های ملی، تجارت و کشاورزی، ملت در استان تامین شده است.
خلیقی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی در استان وجود ندارد، گفت : کالاهای اساسی مانند گوشت قرمز، مرغ منجمد، برنج، شکر و سایر کالاهای تنظیم بازار با قیمت مصوب توسط شرکت‌های تامین کننده از جمله شرکت غله و خدمات بازرگانی و پشتیبانی امور دام و تعاون روستایی ذخیره‌سازی شده است.

تعداد مشاهده خبر76 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal