سخن روز /
مدیر کل دفتر توسعه آموزش و ترویج تعاونیها و تشکلهای سازمان اعلام کرد.
مفاد مغفول مانده ماده 61و 60 قانون 1350 در موضوع تشکیل و استقرار اتحادیه نظارت استانی بعد از 47 سال به سرانجام رسید
1398/12/11
در راستای قانون سیاستهای کلی اصل 44 مبنی بر واگذاری امور تصدی گری به بخش غیر دولتی به منظور انجام هدفمندتر وظایف حاکمیتی، موضوع تشکیل و استقرار اتحادیه نظارت استانی در راستای اجرایی نمودن مفاد مفعول مانده ماده 60 و 61 قانون شرکتهای تعاونی مصوب سال 50 با استناد به مفاد ذیل در دستور کار دفتر توسعه و آموزش قرار گرفت .
1- استناد به ماده 133 قانون شرکتهای تعاونی مصوب 1350 که اشعار می دارد« ارشاد، نظارت و سرپرستی شرکتها و سازمانهای تعاونی وظایف وزارت جهاد کشاورزی است » و این وظایف طی ابلاغیه شماره 23710/020 مورخه 5/12/97 ازطرف مدیر وقت به جناب آقای دکتر شیرزاد رئیس محترم هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ابلاغ شد.
2- استناد به ماده 61 و 60 قانون تعاون که امور آموزش و حسابرسی و داوری و رفع اختلافات تعاونیها را با تشکیل اتحادیه های مرکزی و استانی نظارت به آنها واگذار نماید.
3- استناد به بند 4 قسمت الف ماده 135 قانون که شاخص منطقه تعاون را محل استقرار سازمان اداری تعاون روستایی ایران (نمایندگی) در حوزه های جغرافیایی شهرستان و استان می باشد.
دکتر جهان پناه همچنین افزود: بر این اساس طرح اولیه موضوع مهم قانونی تشکیل اتحادیه نظارت استانی که قریب به نیم قرن مفعول مانده بود از طرف دفتر توسعه و آموزش تهیه و بعد از طی مراحل کارشناسی در کمیته های مربوطه به همراه اساسنامه و دستورالعمل مربوطه تهیه و برای هیات مدیره سازمان ارسال شده که هیات مدیره محترم سازمان در تاریخ 17/6-98 و 17/7/98 به ترتیب طرح مربوطه و اساسنامه و سپس دستورالعمل اجرایی ساماندهی فرآیند آموزش شبکه را تصویب و به استانها ابلاغ نمود. به دنبال آن با برنامه ریزی و مساعی و تلاش همه جانبه دفتر و همکاران ادارات توسعه و آموزش استانها در عرض کمتر از 4 ماه پهنه بندی و استقرار شبکه اتحادیه های نظارت استانی در سراسر کشور با موفقیت به سرانجام رسید.
وی در پایان اظهار کرد: در ادامه جهت انجام برنامه ریزی جامع برای نیازسنجی و اجرای دوره های شبکه در سال 1399 و ایجاد هماهنگی اجرایی فی مابین ادارات توسعه و آموزش استانها و اتحادیه های نظارت استانی یک دوره توجیهی فیمابین 32 مدیرعامل/نماینده اتحادیه نظارت استانی و روسای ادارات آموزشی و توسعه استانها و با حضور جناب آقای دکتر مسلمی معاون محترم توسعه و آموزش و دکتر حشمت مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی و مدیرکل دفتر توسعه و آموزش سازمان مشترک در مرکز آموزش تعاون روستایی استان اصفهان برگزار گردد که این جلسه به نوعی رسماّ جشن مولود اتحادیه نظارت استانی بعد از 47 سال از فعالیت سازمان تعاون روستایی استانها نیز بوده است.

تعداد مشاهده خبر6568 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal