سخن روز /
361 تعاونی تحت پوشش در سراسر کشور توسط حسابرسان دفتر حسابرسی تعاونی ها و تشکل های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی حسابرسی عملیاتی شدند
1398/11/12

مدیر کل حسابرسی شرکت های تعاونی و تشکل های کشاورزی خبر داد:

361 تعاونی تحت پوشش در سراسر کشور توسط حسابرسان دفتر حسابرسی تعاونی ها و تشکل های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی حسابرسی عملیاتی شدند

به گزارش پات: مهندس سیدی با بیان این مطلب افزود: تعداد 361 تعاونی با 8 نفر حسابرس در سراسر کشور در کنار ده ها گزارش حسابرسی موردی، حسابرسی عملیاتی نیز انجام دادند.

وی افزود: در سنوات قبل واخواهی از گزارشات حسابرسی صورت می پذیرفت ولی گزارش حسابرسی عملیاتی به این حجم در طی 50 سال اخیر بی سابقه بوده است.

ایشان در ادامه افزود: از آبان ماه 1397 لغایت دی ماه سال 1398 در 32 استان کشور دفتر حسابرسی تعاونی ها و تشکل های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نسبت به بررسی عملکرد مجموعه تعاونی های تحت نظارت مدیریت های تعاونی روستایی استان ها اقدام نمود و پس از تهیه گزارشات حسابرسی عملیاتی علاوه بر تهیه تعداد 57 دستورالعمل مربوط جهت سهولت در شفاف سازی صورت های مالی، موضوعات قابل طرح در کمیته های نظارت سازمان مرکزی و استان ها بررسی که بخشی از این کاستی ها مرتفع و بخش دیگر در دست پیگیری است.

مهندس سیدی در ادامه اظهار نمود: نتیجه حاصله از فعالیت های حسابرسی شناسایی کاستی های پرتکرار در شبکه بوده که پس از تحلیل به کلیه مدیریت های تعاون روستایی استان ها ارسال گردیده است.

این مقام مسئول اخذ تضامین متناسب با ابوابجمعی در اختیار، تصویب آیین نامه معاملاتی و بستن حساب های راکد بانکی، فعال نمودن کمیته های وصول مطالبات و تعیین تکلیف بدهکاران راکد و سنوات و فعال نمودن کمیته کنترل و نظارت و رفع مغایرت حساب های فی مابین شبکه و تاکید بر خرید و فروش کالا براساس آیین نامه معاملاتی و ... را از جمله موارد این اقدام برشمرد و افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با حسابرسی های دقیق سعی بر آن دارد علاوه بر شفاف سازی عملکرد تعاونی ها، کاستی ها و نارسی های پرتکرار تعاونی های بخش کشاورزی در شبکه را کاهش و عملکرد کمی و کیفی آنان را تقویت نماید.

تعداد مشاهده خبر166 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal