سخن روز /
حضور دکتر مسلمی معاون توسعه تعاونی ها، تشکلها و نظامهای بهره برداری در مراسم تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید مدیریت تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد
1398/09/26
دکتر مسلمی معاون توسعه تعاونیها، تشکلها و نظامهای بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در آیین تکریم و معارفه مدیر تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد غلات در هر رژیم سیاسی و در هر کشوری برای ملتها و دولتها عنصر بسیار مهم و شاخص مهم استقلال، خود کفایی و غرور ملی است . بر همین اساس تاکیداتی که مقام معظم رهبری در طول ده سال اخیر روی مسائل تولید بویژه تولید در بخش کشاورزی فرمودند ناشی از همین موضوع است که به نوعی با امنیت کشور ، امنیت غذایی و امنیت سیاسی هم ارتباط مستقیم دارد.

⬅️وی اظهارداشت: ما در کشورمان در حال حاضر بالغ بر 120میلیون تن محصول کشاورزی تولید می کنیم اگر چه حدود 10تا 15 میلیون تن محصولات کشاورزی و یا نهاده را هم وارد می کنیم حال انکه شاید دلایل خاصی برای واردات انها نظیر عدم داشتن مزیت های نسبی تولید و یا عدم وجود فناوری در کشور باشد.که انشالله با برنامه ریزیهایی که انجام شده بتوانیم در بعضی از محصولات مثل روغن و دانه های روغنی که وابستگی بالایی وجود دارد به مرز خودکفایی نزدیک شویم.
⬅️ وی با اشاره به اینکه این 120 میلیون تن محصول کشاورزی که سبب یک رشد اقتصادی در اقتصاد کشور در طول دو یا سه سال گذشته هم شده به همین راحتی و خود به خود انجام نشده است گفت:
حدود 4 و نیم میلیون نفر در بخش کشاورزی و حدود 300یا 400 هزار نفر در از بخش خصوصی و غیر دولتی و حدود 70 یا 80 هزار نفر کارمند و کارگزار بخش دولتی به عنوان پشتیبان تولید کننده و با استفاده از منابع پایه مثل آب و خاک ما این تولید را با چنگ و دندان ادامه می دهیم .
⬅️ دکتر مسلمی همچنین گفت: آن چیزی که به عنوان اصلی ترین و پایه ترین موضوع در این تولید تداوم و پایداری در افزایش کمی وکیفی آن موثر است خود تولید کننده در بخش کشاورزی است تجربه نشان داده است در همه کشورها از جمله ایران که به نوعی نظام زمین داری و نظام مالکیتشان خرده مالکی و مشابه کشور ماست جز با همدلی و همگرایی و ایجاد مشارکت بین کشاورزان امکان پایداری تولید وجود ندارد .
⬅️ این مقام مسئول بیان کرد: در کشور ما از سال 1350 تاکنون سازمان مرکزی تعاون روستایی به عنوان مسئول گره زدن اشخاص به هم در قالب تعاونیها مسئولیت دارد اگر چه سال 1370تا 1371 ما قانون تعاون جمهوری اسلامی را به عنوان یک سند بالا دستی برای ایجاد مشارکت و تعاونیها در کشور اضافه کردیم.
⬅️وی اظهار داشت: 90 درصد از تشکلهای بخش کشاورزی که امروز در فعالیتهای لجستیک و پشتیبانی بخش کشاورزی فعالیت می کنند در قالب تعاونی و اتحادیه ها منشا و ظهور و بروزش قانون تعاون سال 1350 است . 
⬅️دکتر مسلمی تصریح کرد: ما در چهارچوب این قانون تاکنون بیش از هشت هزار شرکت تعاونی و اتحادیه را سازماندهی کردیم و حدود شش هزار واحد از این تشکلها در حال حاضر فعال و هر ساله در چهار چوب سیاست های سازمان کار ارزشیابی و حسابرسی آنها انجام می شود که سهم استان کهگیلویه بویراحمد از این حدود 65 تشکل است. 
وی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم مدیریت استان با همدلی و همکاری و حنایت همه دستگاهها و نهادهای ذیربط و ذینفع بتواند از آنها در راستای سیاستها و برنامهای دولت و سازمان پشتیبانی و حمایت نماید.
تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal