سخن روز /
مبارزه تلفیقی با آفات در بیش از سه هزار هکتار از اراضی استان همدان
1398/09/16
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان با اشاره به اهمییت اجرای طرح مبارزه تلفیقی با آفات از اجرای این طرح در بیش از سه هزار هکتار از اراضی استان همدان توسط شبکه تعاونی های تولید استان خبر داد.
سازمان تعاون روستایی استان همدان بیان کرد: یکی از اصولی که در راستای تهیه غذای سالم حاصل از محصولات کشاورزی باید رعایت شود تقویت استانداردهای اختیاری و اجباری کنترل کیفی تولیدات و فرآورده‌های کشاورزی و غذایی است. از این رو شبکه تعاونی های تولید استان جهت دستیابی به این مهم برنامه‌های مختلفی را در پیش گرفته است.
رضا عباسی با تاکید بر به‌کارگیری توان مضاعف جهت تحقق این برنامه‌ها بیان کرد: یکی از اقدامات این سازمان گسترش مبارزه تلفیقی با آفات و بیماری های گیاهی و مصرف بهینه سموم و کود های شیمیایی است.
وی افزود: در سال‌های اخیر در اکثر کشورها برای برداشت محصولات ارگانیک و کاهش خطرات مواد ضد آفت شیمیایی، از مدیریت تلفیقی آفات بهره می‌برند.
عباسی خاطرنشان کرد: طبق تعریف سازمان خواروبار کشاورزی ملل متحد (فائو) مدیریت تلفیقی آفات یعنی؛ " بررسی تمام فنون موجود برای مهار آفات و تلفیق اقدامات مناسب به منظور جلوگیری از رشد جمعیت آفات و نگهداشتن میزان سموم شیمیایی در حدی که توجیه اقتصادی داشته باشد و خطرات آن بر سلامتی و محیط زیست به کمترین حد برسد و یا کاهش یابد. در مدیریت تلفیقی آفات بر تولید محصول سالم با حداقل آسیب به کشت و بوم زراعی و بهره‌گیری از راهکارهای طبیعی مبارزه با آفات تاکید می‌شود."
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان تصریح کرد: این طرح تعریف به وضوح بر اهمیت آفت کش های غیر شیمیایی و به حداقل رساندن استفاده از آفت کش ها تاکید دارد. شبکه تعاونی های تولید روستایی با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع نسبت به اجرای طرح مبارزه تلفیقی آفات اقدام کرده است.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان در پایان عنوان کرد: در این راستا با انجام طرح در سه هزار و 145 هکتار از اراضی در شش ماهه نخست سال 98 توانسته است به میزان 63 درصد از پیش‌بینی در نظر گرفته شده برای سالجاری را محقق سازد.
تعداد مشاهده خبر37 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal