سخن روز /
مدیر سازمان تعاون روستایی استان سمنان:
عرضه مستقیم محصولات کشاورزی به مردم/غرف شرکت‌های تعاونی گسترش می‌یابد.
1398/09/11
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان، مدیر تعاون روستایی استان سمنان با تأکید بر اینکه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، کمک به تولیدکنندگان با حفظ منافع مصرف کنندگان است، گفت: غرف شرکت‌های تعاونی روستایی استان سمنان گسترش می‌یابد.

احسان عباس پور در نشستی با شهردار گرمسار با اعلام این خبر افزود: یکی از مهم‌ترین رویکردهای سازمان تعاون روستایی استان سمنان عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دام‌پروری به‌صورت مستقیم به وسیله تعاونی ها و اتحادیه های آن هاست.

وی با تأکید بر لزوم حذف واسطه‌گری برای کاهش قیمت محصولات بیان کرد: توسعه غرف شرکت‌های تعاونی روستایی و کشاورزی و همچنین تأسیس غرف جدید در سراسر استان از دیگر اولویت‌های مهم این مدیریت است.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان بابیان اینکه برای عرصه و توزیع کالاهای تنظیم بازار در گرمسار محدودیت هایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های لازم برای فعالیت تشکل‌های بخش کشاورزی و سرمایه‌گذاری در این عرصه وجود دارد که با بهره‌برداری از آن می‌توان به نقش آفرینی و درآمدزایی شرکت‌های تعاونی دست‌یافت.

عباسپور تعامل و همکاری با شهرداری را در این راستا موثر دانست و گفت: هم‌اکنون 43 غرفه در شاهرود در حال فعالیت است که به‌زودی 10 غرفه جدید با همکاری شهرداری در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

وی بابیان اینکه 38 غرفه در سمنان و تعدادی غرفه در شهرستان دامغان نیز در حال فعالیت است، بیان کرد: در شهرستان گرمسار از این نظر کمبودهایی وجود دارد که با تعامل ویژه شهرداری و شورای شهر می‌توان نسبت به آن اقدامی اساسی انجام داد.

مدیر تعاون روستایی استان سمنان تصریح کرد: مجموعه غرف می‌تواند هم محل عرضه محصولات تولیدی تعاونی ها به‌صورت مستقیم باشد و هم در راستای عرضه کالاهای تنظیم بازار نیز کمک کند که این امر ظرفیتی برای رونق اقتصادی کشاورزان و فعال تر شدن شرکت‌های تعاونی محسوب می‌شود.

یاسر عربی شهردار گرمسار نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل با شبکه تعاونی روستایی این شهرستان بیان کرد: استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی و تعاونی‌ها و ارائه خدمات به مردم از این طریق ازجمله مهم‌ترین سیاست‌های شهرداری گرمسار نیز است و در این راستا از تمام ظرفیت‌های موجود در چهارچوب قانونی بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: نقاط مختلفی از شهر برای احداث غرفه‌های عرضه محصولات کشاورزی و پروتئینی در گرمسار شناسایی‌شده که پس از فرآیند مطالعاتی اقدامات لازم برای واگذاری زمین جهت تأسیس غرفه انجام می‌شود.

محمدرضا قربانی نیا رئیس اداره تعاون روستایی گرمسار نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تعامل و همکاری شهرداری گرمسار اظهار داشت: احداث غرف و احیای غرفه شرکت تعاونی روستایی کردوان در دستور کار تعاون روستایی قرار دارد و این امر نیازمند همکاری و مساعدت ویژه شهرداری و شورای محترم شهرستان گرمسار است.

وی بابیان اینکه توسعه و افزایش تعداد غرف عرضه محصولات کشاورزی و پروتئینی در گرمسار از اولویت‌های مهم این نهاد محسوب می‌شود، گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل های خوبی در این شهرستان در بخش تعاونی ها وجود دارد که برای تحقق اهداف توسعه‌ و رونق اقتصادی شهرستان به‌کارگیری می‌شود.
تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal