سخن روز /
نخستین جلسه هسته محتوایی تعاونی ها و تشکل ها برای تولید برنامه های تلویزیونی برگزار شد
1398/09/05
پیرو مکاتبه موسسه ترویج و آموزش کشاورزی با سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خصوص ایجاد تعامل رسانه ای فی مابین از طریق تشکیل هسته محتوایی تعاونی ها و تشکل ها در ذیل شورای برنامه ریزی تلویزیونی، نخستین جلسه این هسته برای تبیین و تعیین اولویت ها و محتوای برنامه های تلویزیونی در حوزه شبکه تعاونی ها و تشکل ها با حضور آقایان فهیم مدیر گروه رادیویی و تلویزیونی جهاد، خداوردیان رئیس گروه تدوین محتوا، رضوی کارشناس مسئول دفتر شبکه دانش و رسانه های ترویجی از مؤسسه ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تات؛ عدل طلب و ادیب مدیرکل و معاون دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، شاه حسینی معاون روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی، رئیس السادات معاون دفتر نظام های بهره برداری، شفیعی رئیس اداره حمایت و توانمندسازی تشکل ها و یعقوبی کارشناس روابط عمومی ازسازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در روز 27 آبان ماه 1398 در محل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و به نقل از دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، در ابتدای جلسه عدل طلب مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد به ارائه گزارش مختصری در خصوص سوابق همکاری های مشترک سازمان و اقدامات دفتر ساماندهی صنوف و تشکلهای مردم نهاد برای ایجاد تعامل رسانه ای با دفتر شبکه دانش و رسانه های ترویجی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ظرفیت ها و نیازهای موضوعی برای ارائه توانمندی های شبکه تعاونی ها و تشکل های کشاورزی و نقش آنها در توسعه بخش کشاورزی پرداخت.
سپس شاه حسینی معاون روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به ظرفیتهای سازمان در حوزه تعاونی ها و تشکل ها افزود: سازمان می تواند موضوعات و سوژه های مناسبی برای تولید برنامه های تلویزیونی ارائه دهد. اما بسیار مهم است تعریفی از نوع همکاری سازمان برای تولید برنامه ها مشخص شود تا سازمان بتواند در این زمینه مشارکت فعالی داشته باشد.
در ادامه فرشید فهیم مدیر گروه رادیویی و تلویزیونی جهاد ضمن اشاره به فعالیت های گروه تلویزیونی جهاد و تغییر و تحولات پیش آمده در محدود شدن گروه های مختلف تلویزیونی، نحوه شکل گیری هسته های محتوایی که در حوزه فعالیت معاونت ها و سازمان های وزارت جهادکشاورزی فعالیت دارند را تشریح نمود و اظهار امیدواری کرد که شکل گیری هسته محتوایی تعاونی ها و تشکل ها بتواند مسائل و موارد مورد نظر برای تولید و پخش برنامه های تلویزیونی در حوزه فعالیت های سازمان تعاون روستایی را پوشش دهد.
وی در تشریح سیاست ها و برنامه های هسته محتوایی تعاونی ها و تشکل ها تصریح کرد: وظیفه اصلی این هسته بررسی، تعیین و تعریف موضوعات مورد نظر برای تولید برنامه های تلویزیونی می باشد که در قالب های مختلف تدوین و ارائه می شوند. این برنامه ها با توجه به نوع و نحوه ارائه در قالب فرم های نه گانه ای تعیین و تعریف شده اند و عبارتند از: برنامه قهرمانان تولید، برنامه زیرنویس، برنامه های کوتاه، برنامه شاخص های تولید ملی و روند آن(دستورالعمل های گام به گام)،ب رنامه نکات کوتاه، برنامه های ترکیبی، برنامه های کوتاه دو دقیقه ای از کجا شروع کنیم، مسابقه تلفنی، برنامه های ویژه (تولید و پخش سریع) که در نهایت، سوژه ها و موضوعات در یکی از قالب ها طراحی و موارد مطروحه در آنها تکمیل و ارائه می شوند.
در ادامه حاضران جلسه مواردی را به شرح زیر مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند:
-زمینه های مختلفی در حوزه های مختلف فعالیت های سازمان تعاون روستایی برنامه از جمله نظام های بهره برداری، نقش شبکه تعاونی ها در حوزه تنظیم مناسبات بازار، معرفی و کارکردهای نظام های صنفی کشاورزی، معرفی انجمن های تخصصی و محصولی و... برای تولید برنامه های تلویزیونی وجود دارد که می بایست زمینه های موضوعی مورد نظر در آنها توسط بخش های تخصصی سازمان تعیین و جهت تولید برنامه معرفی شوند.
-زمینه های فعالیت سازمان مرکزی تعاون روستایی به گونه ای است که می تواند امکانی برای تولید برنامه های مرتبط با سایر حوزه های تخصصی بخش را نیز پوشش دهد و پیشنهاد می شود این ظرفیت در سایر هسته های محتوایی مورد نظر قرار داده شود.
-موضوعات مورد نظر برای تولید برنامه با ماهیت آموزشی ترویجی و اطلاع رسانی می باشند و هر گونه ماهیت تبلیغی در برنامه های پیشنهادی مشکل پخش خواهد داشت.
تعداد مشاهده خبر425 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal