سخن روز /
رویکرد تعاون روستایی رونق تشکل های تحت پوشش است
1398/07/17
مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: رویکرد سازمان تعاون روستایی در جهت کمک به رونق تولید و توسعه بخش روستایی و شرکت های تعاونی روستایی و تشکل های تحت پوشش است.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در سفر به شهرستان میناب در جمع کارکنان اداره و اتحادیه تعاون روستایی میناب اظهار کرد: رویکرد سازمان تعاون روستایی بررسی مشکلات کشاورزان و طرح های شرکت های تعاون روستایی و تشکل های تحت پوشش است.
وی با اشاره به توانمندسازی و توسعه تشکل‌های روستایی و کشاورزی بیان کرد: استفاده از طرح‌های تولید، فرآوری و توزیع انواع بذور اصلاح شده، ایجاد بازار نهاده‌‌ها در هر شهرستان، تهیه و توزیع نهاده‌های دامی و کود شیمیایی و ... سبب حمایت از تولید، تأمین و توزیع نهاده‌‌های کشاورزی می‌شود.
اسدپور با تأکید بر نقش تعاونی‌ها در توسعه پایدار کشاورزی و همچنین توسعه روستاها تصریح کرد: در میناب ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه کشاورزی از طریق تعاون روستایی شهرستان فراهم شده است.
دکتر اسدپور تصریح کرد: باید مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره با هماهنگی و پشتیبانی یکدیگر ضعف‌ها را کمرنگ کرده و طبق فلسفه ذاتی تعاونی‌ها که همان فعالیت مشارکتی است، حرکت کنند.
مصیب رمضانی رئیس اداره تعاون روستایی رودان در این نشست با بیان اینکه بیش از 22 هزار نفر عضو تعاونی های روستایی در شهرستان میناب هستند، اظهار داشت: 37 تشکل تعاونی روستایی، تولیدی، کشاورزی و... در سطح شهرستان فعالیت می کنند.
وی افزود: فعالیت تعاونی های روستایی نقش مهمی در افزایش تولیدات بخش کشاورزی شهرستان داشته است.
تجهیز و توسعه انبارها و مراکز نگهداری محصولات کشاورزی واحداث سردخانه، شناسایی و بروز رسانی فروشگاه های مصرف فعال، تعمیر وبازسازی وجانمایی موثر فروشگاه های جدید، اجرای عملیات بازرگانی شرکتها و همچنین پیگیری احداث فروشگاه نهاده های کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی، تاکید به برگزاری جلسات اختصاصی با شرکت های تعاونی روستایی با موضوع تامین نقدینگی و افزایش سرمایه و مستندسازی اموال شبکه تعاون روستایی از مصوبات این جلسه بود.
تعداد مشاهده خبر84 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal