سخن روز /
تجلیل از مدیرعامل تعاونی روستایی زنان الزهراء مود از استان خراسان جنوبی، توسط خانم دکتر ابتکار معاون محترم ریاست جمهور در امور زنان وخانواده
1398/06/11
در پی اجرای طرحی با عنوان " انتخاب مردمی زنان کارآفرین برتر" که در بهمن ماه سال 1397 از سوی کمیته رسانه ای مقابله با تحریم ها در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان وخانواده به اجرا درآمد، با ایجاد سامانه ای برای انتخاب برترین کارآفرینان زن در سراسر کشور از شهرها وروستاها وبا حضور ومشارکت مردم این اتفاق رقم خورد که در مرحله اول درعرصه اقتصادی و مقابله با تحریم ها و در مرحله دوم در عرصه تولید وکارآفرینی، برترین ها را انتخاب ومعرفی نمودند. 
هدف از اجرای این طرح جلب توجه و مشارکت مردم وحمایت از زنان ایرانی پیشرو وسربلند کشور بود که در عرصه اقتصادی و کارآفرینی تلاش می کنند تا با تولید وکارآفرینی، دغدغه های مردم را به آرامش ورفاه مبدل سازند. در این راه هزاران بانو در سراسر کشور دست به کار شده وواحدهای تولیدی خود را به رغم چالش های فراوان راه اندازی نمودند. در واقع این اتفاق مهم یعنی انتخاب ومعرفی نمونه های کارآفرینان برگزیده از طریق آراء هموطنان در دوران سخت کنونی، بسیار قابل تقدیر وسبب امید وانگیزه برای جامعه خواهد بود. 
در طرح مذکور که در دو بخش شهری وروستایی انجام شد، در مرحله اول مدیرعامل تعاونی روستایی زنان خراشاد از استان خراسان جنوبی ودر مرحله دوم خانم مریم همت پور مدیرعامل تعاونی روستایی زنان الزهراء مود ؛ شهرستان سربیشه از استان خراسان جنوبی درنظر سنجی مردمی وجوامع محلی در زمره برترینها قرار گرفتند. در مرحله دوم طی مراسمی که در 6 شهریورماه سالجاری و به مناسبت هفته دولت از سوی معاونت محترم ریاست جمهوری در امور زنان وخانواده برگزار گردید، خانم همت پور مورد تجلیل وتقدیر قرار گرفت.
شایان ذکر است مدیرعامل شرکت تعاونی روستایی زنان الزهراء مود در زمینه احیاء وترویج هنر پارچه بافی سنتی( بَرَک بافی) توانسته است زمینه اشتغال مستقیم بیش از 200 نفر را در بخش مود فراهم آورد. از جمله فعالیت های دیگر این تعاونی ، فعالیت در حوزه بافت قالی وتولید سایر صنایع دستی، راه اندازی کارگاه پخت شیرینی سنتی، فرآوری محصولات کشاورزی در قالب ترشیجات ومربا، جمع آوری و عرضه گیاهان دارویی وتولید عرقیات ونیز فعالیت در حوزه گردشگری و راه اندازی صندوق کارآفرینی برای اعضاء تعاونی می باشد.

تعداد مشاهده خبر89 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal