سخن روز /
تجلیل از مدیرعامل تعاونی روستایی زنان خراشاد استان خراسان جنوبی در طرح " انتخاب مردمی زنان کارآفرین برتر"
1398/02/17
تجلیل از مدیرعامل تعاونی روستایی زنان خراشاد استان خراسان جنوبی در طرح
" انتخاب مردمی زنان کارآفرین برتر"
در پی اجرای طرحی با عنوان " انتخاب مردمی زنان کارآفرین برتر" که در بهمن ماه سال 1397 از سوی کمیته رسانه ای مقابله با تحریم ها در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان وخانواده به اجرا درآمد، با ایجاد سامانه ای برای انتخاب برترین کارآفرینان زن که در عرصه اقتصادی در میدان ایجاد اشتغال ومعیشت با وجود سختی ها ودشواری های متعدد تلاش کرده ودر این مسیراز همه توان و همت خود بهره می گیرند، نمونه های کارآفرینان برگزیده از طریق آراء هموطنان انتخاب ومعرفی شدند. هدف از اجرای این طرح جلب توجه ومشارکت مردم وحمایت از فعالین اقتصادی زن در دوران سخت کنونی بوده که قابل تقدیر وسبب امید وانگیزه برای جامعه خواهد بود. در طرح مذکور که در دوبخش شهری وروستایی انجام شد، دو نفراز مدیران عامل تعاونی های نمونه روستایی زنان به نامهای فاطمه ذاکریان مدیرعامل تعاونی روستایی زنان خراشاد از استان خراسان جنوبی و خانم مینا رامه مدیرعامل تعاونی روستایی زنان رامه از استان سمنان نیز مورد نظر سنجی قرار گرفتند که در مرحله اول خانم فاطمه ذاکریان توانست در زمره برترینها قرار گرفته و طی مراسمی که در تاریخ 14 اردیبهشت ماه از سوی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفت.
در ادامه این طرح، کارآفرینان برگزیده که با بیشترین آراء مردمی در اردیبهشت ماه معرفی می شوند، پس از این مرحله با معرفی کارآفرینان بیشتر تا پایان سال در این عرصه حضور خواهند داشت.
شایان ذکر است مدیرعامل شرکت تعاونی روستایی زنان خراشاد در زمینه احیاء وترویج هنر پارچه بافی سنتی( توبافی) توانسته است برای 300 نفر بصورت مستقیم وغیر مستقیم در امر پارچه بافی اشتغال ایجاد نموده وبا تولید انبوه حوله های دست بافت ونوآوری در طراحی این دست بافته ها علاوه بر اشتغال زنان منطقه ومعکوس نمودن روند مهاجرت در روستای خراشاد، در ترویج وآموزش این هنر ارزشمند به زنان سایر استانها نیز اقدام نماید و در عرصه بازاریابی نیز چه در داخل کشور وچه صادرات محصولات تولیدی بسیار موفق عمل نماید. روستای خراشاد در سال 1386 بعنوان نخستین روستای هدف صنایع دستی کشور از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور معرفی شد ودر سال 1396 هنرحوله بافی خراشاد ثبت ملی گردید. سپس با همدلی و همکاری مردم روستا وپیگیری های مسئولین در اوایل آذرماه 1397 این روستا ثبت جهانی شد.
تعداد مشاهده خبر243 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:2 :2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal