سخن روز /
یکی از چالش‌های پیش‌روی تعاون روستایی اموال و تجهیزاتی است که در طول چند دهه اخیر به شیوه‌های مختلف به غارت رفته و مورد طمع قرار گرفته است؛ موضوعی که معمولا مدیران تمایلی به درگیر شدن با حواشی ناشی از مقاومت افراد دارای نفوذ ندارند اما در این دوره، برگرنداندن این اموال به بیت‌المال در اولویت قرار گرفته است.
1400/02/13


به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد، قدرت‌الله ویسی در روز معارفه‌اش به عنوان مدیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد حرف‌هایی زد که امروز بعد از حدود 15 ماه از مدیریتش به آنها عمل کرده است.

دو نکته‌ای که در صحبت‌های آقای ویسی بود یکی این بود که هرگز پشت میز نمی‌نشینم و برای پیگیری امورات اتحادیه‌ها و کشاورزان همواره در مزرعه و کارخانه در حال پیگیری و رایزنی و تلاش خواهم بود.
نکته دیگری که او قول داده بود این بود که اموال منقول و غیرمنقول تعاون روستایی را شناسایی کند و آنها را برگرداند و مسائل این حوزه را شفاف کند.

اموال، اعیان و تجهیزات زیادی در این سال‌ها به شیوه‌های مختلف مورد طمع واقع شدند.

یک بررسی اجمالی و مرور عملکرد این مدیر نشان می‌دهد که او به این وعده‌ها عمل کرده است.

در همین راستا، مدیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد در این مدت روزهای پرکاری داشت.

او در چند روز اخیر، شهرستان‌های گرمسیری را بازدید کرد و در دیدار با فرمانداران این شهرستان‌ها، مطالبات تعاون روستایی را احیا و پیگیری و در مواردی هم به نتیجه رساند.

حضور موثر و قدرتمند در خرید تضمینی گندم گرمسیری از محورهای مهم بازدید آقای ویسی بوده و آنگونه که خودش گفته است با شروع برداشت، اقدامات لازم برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان انجام خواهد شد.

مدیر تعاون روستایی، در بازدید از مراکز خرید گندم، امکانات و تجهیزات آن‌ها را بررسی و توصیه‌های لازم را به همکارانش انجام داد.

هماهنگی برای خرید گندم کشاورزان شهرستان لنده که تاکنون مرکز خریدی نداشتند نیز از دستاوردهای خوب این سفر بوده است.

ویسی همچنین به اتفاق مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان‌های گرمسیری از املاک و ماشین‌آلات متعلق به تعاون روستایی که سال‌ها بلاتکلیف بودند، بازدید کرد و برای سنددار شدن و برگرداندن آن‌ها به شبکه تعاون روستایی پیگیری‌های لازم را انجام داد.

برخی از این وسایل که سال‌ها گم شده بودند، دستگاه ذرت‌کار و سنگ‌جمع کن بودند که در این سفر پیدا شدند تا در اختیار تعاون روستایی قرار بگیرند.

تعیین تکلیف و سنددار شدن زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع و یک انبار 250 تنی در شهرستان لنده نیز در این بازدیدها تعیین تکلیف شد.

نکته ارزشمند در اینگونه اقدامات مدیر تعاون روستایی این است که این همه اموال و سرمایه‌های بخش تولید که متعلق به دولت هستند سال‌ها بدون استفاده خاک می‌خوردند و اکنون مدیری پیدا شده که دردسرهای معارضات و فشارهای این و آن را تحمل کند و این اموال و اعیان را به شبکه تعاون روستایی و تولید برگرداند.

او همچنین به صورت سرزده از تشکل‌ها و تعاونی‌ها بازدید کرد و در جریان نحوه فعالیت آنان قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر77 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal