سخن روز /
مدیرعامل اتحادیه دام‌های سبک کشور گفت: اواخر زمستان پارسال میش‌ها زایمان کردند و بره‌ها با وزن‌های حدود 30 تا 35 کیلوگرم اکنون در حال عرضه به بازار هستند و بر این اساس، کمبود تولید گوشت قرمز وجود ندارد.
1400/02/13
«افشین صدر دادرس» امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با پات یکی از عوامل گرانی گوشت قرمز را حضور دلالان دانست و افزود: با شیوع کرونا و افزایش قیمت تمام شده گوشت قرمز بحث دلالی و کاهش توان خرید مردم مزید بر علت شد، تا جایی که در برخی ماه ها دام سبک ما مشتری نداشت و این مساله ضرر تولیدکنندگان را به دنبال داشته است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دام سبک ادامه‌داد: باتوجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود تمهیداتی اندیشیده شود که با ساماندهی بخش توزیع و مناسب و متعادل شدن قیمت ها مشکل گوشت قرمز در تولید و عرضه کاهش یابد.
*کمبود جو دامی*
وی با بیان اینکه همچنان کشور با کمبود جو دامی روبه‌رو است، گفت: با توجه به روند خشکسالی امسال، نیازمند تامین جو مورد نیاز کشور برای تغذیه دستی به دام‌ها هستیم.
دادرس اظهار داشت: نخستین ماده مورد نیاز خوراک دام، جو و سپس ذرت است.
مدیرعامل اتحادیه دام های سبک کشور، علت دیگر گرانی گوشت قرمز در ماه‌های اخیر را کاهش واردات جو و افزایش قیمت این محصول در سال گذشته دانست و گفت: جو تولید داخل کفاف بازار را نداد و با کاهش عرضه، شاهد افزایش قیمت بودیم.
وی اضافه‌کرد: بنابراین قیمت هر کیلوگرم جو تولید داخل متاثر از کاهش واردات این محصول به 6 هزار تومان رسید که علت اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز است.
دادرس تصریح کرد: طبق آمارهای موجود، سال گذشته کمتر از 2 میلیون تن جو وارد شد که نیاز کشور را تامین نکرد، اما در مقابل شاهد افزایش واردات ذرت بودیم در حالی که ذرت برای خوراک طیور و دام های شیری به‌کار گرفته می‌شود و برای دام‌های گوشتی در وهله نخست جو نیاز است.
وی بر این باور است که اگر سال گذشته به تشکل‌ها اعتماد و در تصمیم گیری‌ها از مشورت آن‌ها استفاده می‌شد، شاید به این مشکل برخورد نمی‌کردیم.
مدیرعامل اتحادیه دام های سبک کشور گفت: امسال به دلیل خشکسالی و کمبود علوفه در مراتع، نیازمند خوراک دستی به دام‌های گوشتی هستیم که باید جو مورد نیاز کشور تامین شود در غیر این صورت به‌طور قطع در 6 ماهه دوم سال با مشکل جدی کمبود گوشت قرمز روبه‌رو خواهیم ش
تعداد مشاهده خبر52 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal