سخن روز /
تشکیل کارگروه ویژه حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها
1400/01/16در حاشیه این دو بازدید مدیران عامل شرکت های تعاونی تولید لپویی و مظفری کوار و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرقان با بیان مطالبی در خصوص مشکلات پیش رویِ بهره برداران و کشاورزان منطقه از جمله عدم همکاری و هماهنگی لازم بین دستگاه ها حتی با وجود اخذ مجوزهای لازم، عدم ارائه تسهیلات مناسب و وجود فرآیندهای پیچیده در ارائه خدمات حمایتی، مشکلات آب منطقه، حریم راه، تمدید چاه ها و غیره خواستار حمایت از بهره برداران و کشاورزانی شدند که با آورده خودشان گامی در جهت تولید برداشته اند.

مدیرکل دفتر نظام های بهره برداری در خصوص مشکلات و موانع سد راه کشاورزان و بهره برداران گفت: همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 1400 باید کارگروهی ویژه با هدف حمایت از تولید، پشتیبانی ها و رفع موانع پیش روی بهره بردارانِ کشت های گلخانه ای که سرمایه های خود را به میدان آورده اند در استان تشکیل گردد.

حمید زارع قنات نویی باتاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از بهره برداران و سرمایه گذاران اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت آب و هوایی کشور، خشکسالی های پی در پی و حوادث طبیعی ما می توانیم از تکنولوژی های روز در زمینه کنترل سیستم های آب و خاک بهره ببریم اما استفاده از این تکنولوژی ها نیازمند سرمایه است که در این خصوص دولت باید حمایت های لازم را به عمل آورد. از سوی دیگر برای ترویج شهرک های کشاورزی و روستایی و سیستم های گلخانه ای باید حمایت و همدلی همه جانبه صورت گیرد و اگر مجوزی صادر شد همه ذیربطان پای کار باشند تا موجب یأس و دلزدگی سرمایه گذاران و تولیدکنندگان نگردد.

قنات نویی با اشاره به اینکه 80 درصد مشکلات بهره برداران و کشاورزان باید در خود استان حل و فصل گردد عنوان کرد: رییس سازمان جهاد کشاورزی از اختیار تام برخوردار است لذا با همکاری بین مدیران استان باید موانع موجود در خود استان رفع گردد.

زارع همچنین خواستار مشخص نمودن بسته های حمایتی شد و افزود: با توجه به مجوزهای صادره باید ویژگی بسته های حمایتی مشخص شوند و تعبیرها از دستورالعمل ها و مصوبات به گونه ای باشد که مشکلات به حداقل برسند و فرآیندها برای بهره برداران تسهیل گردد.

مدیرکل دفتر نظام های بهره برداری ضمن اعلام حمایت از کشاورزان و بهره برداران کشت گلخانه ای خاطرنشان کرد: ما مسائل و مشکلات مطرح شده را جمع آوری می کنیم و طی گزارشی در جلسات آتی با مجری طرح گلخانه ها و سایر مسئولان مربوطه مطرح می نماییم و اگر مساله ای فرااستانی بود قطعا تلاش و پیگیری خواهیم کرد تا در سازمان مرکزی حل و فصل گردد.

وی در پایان از دست اندرکاران پیاده سازی سیستم های کشت گلخانه ای در استان فارس تقدیر و تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک شرکتهای تعاونی تولید روستایی فارس رتبه نخست تولیدات گلخانه ای در راستای افزایش بهره وری منابع را کسب نمایند.

تعداد مشاهده خبر96 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal