سخن روز /
مدیر کل حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام کرد: حراست در جهت اجرایی شدن تولید؛ پشتیبانی و مانع زدایی گام برمی دارد
1400/01/15در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سال جاری حمایت؛ مشاوره و رصد برنامه های سازمان در جهت تولید؛پشتیبانی از فعالیت های تولیدی و مانع زدایی را در دستور کار دارد.
به گزارش پات؛مهندس شرافتی مدیرکل حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اعلام این خبر گفت::مدیریت حراست سازمان در بعد نظارتی باید مواردی را مد نظر قرار دهد که در راستای اهداف عالیه سازمان باشد.از این رو بناست برنامه های سازمان به اطلاع کلیه همکاران حراست در سراسر کشور برسد تا با شناخت کامل از این برنامه ها وظایف خودشان را انجام دهند و مباحثی را رصد کنند که در جهت تحقق اهداف سازمان باشد.
وی با اشاره به چالش های پیش روی حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی: گفت اولا بایستی همکاران ما به دقت اساسنامه سازمان را مطالعه کنند ثانیا آگاهی و اشراف کامل با سازمان و ظرفیت های شبکه تحت پوشش آن داشته باشند که البته این مهم در گروی این مسئله است که کلیه معاونت های سازمان شفاف سازی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و تعامل خوبی با حراست داشته باشند چون هر چه که حراست؛ اشراف اطلاعاتی بیشتری داشته باشد بیشتر می تواند کمک حال سیستم باشد.
مهندس شرافتی در ادامه افزود:قرار است طی روزهای شانزده تا نوزده فروردین کارگاه توجیهی مسئولین حراست استان های سراسر کشور برگزار گردد؛این کارگاه بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی در چهار روز و هر جلسه با حضور هشت تن از مسئولین حراست استان برگزار می شود .در این کارگاه معاونین سازمان فعالیت خودشان را ارائه می کنند و مسئولین حراست استان ها نیز گزارشی از عملکرد خودشان در راستای تحقق برنامه های سازمان را ارائه خواهند کرد .
مدیرکل حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به این که حراست سازمان بازوی موثر مدیریت و چشم و چراغ سیستم است تصریح کرد:وظیفه اصلی حراست مشاوره،پیش بینی و پیشگیری قبل از اتفاقات است. حراست به عنوان چشم و گوش مدیر باید علاوه بر اشراف کامل بر مجموعه تعاون روستایی، بر تمامی امور تعاونی ها و مجامع نظارت داشته و با مشاوره دادن، رسیدن به اهداف سازمانی را سریعتر کند.
وی افزود:از این رو همکاران حراستی در انجام امور نباید دچار افراط و تفریط و خدای نکرده غرض ورزی های شخصی شوند.سلامت و صحت و شفافیت بایستی به جدیت دنبال شود و به موضوعات با دقت کامل و بدون هیچگونه تسامحی رسیدگی کنند و همچنین برای صیانت از سلامت دستگاه طبق قانون انجام وظیفه کنند,لزوم رعایت صحت؛سرعت و دقت در انتقال و انتشار اخبار و اطلاعات را بایستی رعایت کنند و تقوا و امانت داری محور کارشان باشد. دید مثبتی داشته باشند و این شائبه را ایجاد نکنند که هدف آنها مچ گیری و فاش کردن اسرار شخصی همکاران است .در یک کلام آنها بایستی چه از لحاظ رعایت شئونات اخلاقی و چه از لحاظ عمل به نظم اداری الگو و نمونه ای برای سایر همکاران اداری باشند.
مدیرکل حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان خاطر نشان کرد:شبکه تحت پوشش سازمان بسیار گسترده است و اداره و نظارت این شبکه گسترده تنها با همکاری نیروهای حراست ممکن است.حراست استانها باید کمک و یاور اتحادیه ها باشد تا به سرمایه هایشان آسیبی نرسد و با نظارت بر فعالیت های شبکه و رصد برنامه های کلان سازمان به ارتقا بهره وری و اقتصادی کردن تولید در تعاونی ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب کمک نماید.
تعداد مشاهده خبر267 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal