سخن روز /
هشتمین روستا بازار خراسان رضوی در شهرستان زاوه آغاز به کار کرد
1399/12/16
هشتمین روستا بازار خراسان رضوی در شهرستان زاوه آغاز به کار کرد
مشهد- ایرنا- هشتمین روستابازار خراسان رضوی در زمینی به مساحت 200 مترمربع با اعتبار یک میلیارد و پانصد هزار ریال در شهرستان زاوه افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی روز شنبه در حاشیه افتتاح هشتمین روستا بازار خراسان رضوی در شهرستان زاوه گفت: هدف اجرای "طرح روستا بازار" عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه به سفره مردم و مصرف‌کنندگان است.
ایرج ناصری‌مقدم افزود: روستابازارها راهی برای حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده و رسیدن محصول به قیمت واقعی و تضمین سود کشاورزان و تولیدکنندگان با حذف واسطه محسوب می شوند.
وی در خصوص تامین کالاهای مورد نیاز فروشگاه های روستا بازار در سطح استان افزود: برنامه مدونی در خصوص تهیه کالا در دستورکار اتحادیه تعاونیهای روستایی استان و اتحادیه تعاونی تولید و همچنین شرکت تعاونی روستا بازار در دست اقدام می‌باشند تا به صورت زنجیره‌ای بتوانیم کالا از سطح کشور خرید و به فروشگاه‌های روستا بازار برسانیم.
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی ظرفیت روستا بازارها را برای توانمندسازی و اقتصادی نمودن تعاونی‌های زنان روستایی بسیار موثر و مفید خواند و گفت: با برنامه‌ریزی در شبکه تعاونی‌های روستایی زنان می‌توانیم محصولات تولیدی بانوان را در این روستا بازارها به فروش برسانیم.
ناصری‌مقدم افزود: تا پایان اسفندماه جاری 37 روستابازار جهت بهره‌برداری همزمان در استان آماده‌سازی شده‌اند.
ایجادروستابازار پیش از این در هفت شهرستان دیگر خراسان رضوی یعنی مشهد، بجستان، فریمان، تربت‌حیدریه،صالح آباد، کاشمر و تربت‌جام اجرا شده است.
خراسان رضوی با رتبه نخست تعداد تشکلهای تعاون روستایی در کشور، 682 تشکل فعال در حوزه تعاون روستایی، بخش کشاورزی و زیربخشهای آن دارد.
افزون بر 550 هزار نفر در روستاهای استان 6 میلیون و 870 هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شبکه تعاون روستایی هستند و خراسان رضوی در این شاخص نیز رتبه نخست کشور را دارد.
شهرستان زاوه در فاصله 175 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
تعداد مشاهده خبر271 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal