سخن روز /
‍خرید دانه‌های روغنی کلزا با قیمتی بالاتر از تعرفه تضمیمی دولت
1399/12/11
مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان تبریز گفت: با همکاری بخش خصوصی دانه‌های روغنی کلزا را با قیمتی بالاتر از تعرفه تضمیمی دولت خریداری می‌کنیم.
مصباح مدیرعامل اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان تبریز در مصاحبه با روابط عمومی تعاون روستایی آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر اتحادیه تعاون روستایی شهرستان تبریز پیشتاز کشاورزی قراردادی در کشت دانه های روغنی کلزا است که توانسته نخستین توافق کشاورزی قراردادی در همین زمینه را ببندد که در زمان برداشت محصول (اوایل تیرماه) دانه ی روغنی را 9 درصد بالاتر از قیمت خرید بازار از کشاورزان خریداری کند.
وی افزود: اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی تبریز در راستای حمایت از کشت دانه های روغنی و بی نیاز شدن کشور از این محصول و همچنین توافقی که با شرکت طبیعت پارس سبز کهن دارد با کشاورزان برای خرید دانه های کلزا قرار می بندد که محصول سال آینده آنها را با قیمتی بالاتر از قیمت تضمینی خریداری کند در نتیجه مشکل قیمت و فروش بدون استرس محصول و نوسانات بازار از جانب کشاورزان حل میشود.
وی افزود: خرید این محصول در زمان مناسب باعث می شود پول در اختیار کشاورزان قرار بگیرد تا بتواند شرایط بهینه بذر و کود و آماده سازی زمین را فراهم کند.
مصباح بیان کرد: این طرح باعث امنیت خاطر و رضایت کشاورزان می شود و می توانیم در سال های آینده شاهد افزایش محصولات و کارآیی کشاورزان باشیم و انشاالله در سال آینده برای سایر محصولات کشاورزی هم اقدام خواهیم کرد.
تعداد مشاهده خبر452 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal