سخن روز /
‍ ‍خرید توافقی زعفران در استان خراسان جنوبی آغاز شد
1399/12/11
به گزارش روابط عمومی، مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی از آغاز خرید توافقی زعفران در استان خبر داد و گفت: مقرر شد در مرحله نخست، زعفران از نوع دسته را در مرکز استان به صورت توافقی خریداری کنیم.
مهندس ضیائیان احمدی اظهار داشت: با توجه به افت قیمت زعفران در بازار فعلی خرید توافقی در مرکز استان با حدود 5 درصد بیشتر از قیمت کنونی بازار آغاز شد.
وی گفت: خرید زعفران از نوع دسته را در مرکز استان آغاز کردیم که با توجه به اینکه قیمت بازار حدود شش میلیون و 600 است اما در مرکز خرید توافقی زعفران تا 7 میلیون تومان هم خریداری می‌کنیم.
ضیائیان احمدی بیان کرد: در روزهای آینده تلاش می‌کنیم انواع دیگر زعفران را هم خریداری کنیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر خرید زعفران توافقی فقط در مرکز استان انجام می‌شود افزود: برنامه ریزی گردیده در صورت امکان بجز مرکز استان در شهرستان‌های قاین و سرایان هم خرید توافقی انجام شود.
ضیائیان احمدی اظهار داشت: در مرحله نخست قرار است تا 150 کیلوگرم زعفران از نوع دسته را خریداری کنیم. کشاورزان می‌توانند برای تحویل زعفران خود به تعاون روستایی مرکز استان مراجعه کنند.
مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی با اشاره به مطالبات زعفران کاران در خرید حمایتی گفت: کل مطالبات زعفران کاران به مبلغ 455 میلیارد ریال پرداخت شده است.
ضیائیان احمدی در خصوص خرید حمایتی زعفران گفت: امسال میزان 3 تن 938 کیلوگرم از کشاورزان عزیز هم استانی خریداری گردیده که با استقبال کشاورزان عزیز هم استانی از این طرح نسبت سال گذشته 65 تا 70 درصد افزایش داشته است.
خرید حمایتی زعفران طبق ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی در دو نوع زعفران نگین به مبلغ 130 میلیون ریال و زعفران پوشال مرغوب به مبلغ 110 میلیون ریال خریداری گردیده است.
در پایان مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت : خرید حمایتی زعفران در چهار مرکز (اتحادیه تعاون روستایی شهرستان بیرجند، اتحادیه تعاون روستایی شهرستان قاین، شرکت تعاونی روستایی مطهری سرایان و اتحادیه تعاون روستایی شهرستان فردوس) به نحوه احسن صورت گرفته است.
تعداد مشاهده خبر338 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal