سخن روز /
خرید توافقی پیاز در هرمزگان آغاز شد
1399/12/11
مدیر تعاون روستایی هرمزگان از خرید توافقی پیاز در استان‌ هرمزگان خبر داد.
سیروس اسدپور صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از مزارع پیاز میناب اظهار کرد: در پی افزایش برداشت پیاز در هرمزگان و همزمانی آن با برخی استان های دیگر، بازار خرید و فروش این محصول دستخوش کاهش قیمت شده، از اینرو خرید توافقی پیاز به منظور حمایت از پیاز کاران و ایجاد تعادل در بازار توسط شبکه تعاون روستایی هرمزگان آغاز شده در قالب صادرات درون شبکه ای تعاون روستایی کشور و تا مطلوب شدن قیمت این محصول ادامه دارد.
اسدپور افزود: از آغاز این طرح خرید توافقی، بیش از 100 تُن محصول پیاز کشاورزان هشتبندی خریداری و به مراکز استانها ارسال شده است.
وی با بیان اینکه با آغاز خرید توافقی، قیمت پیاز نسبت به روزهای گذشته مطلوب تر شده است تصریح کرد: در حال حاضر هر کیلو پیاز زرد حدود 1,200 تومان بصورت توافقی از کشاورزان خریداری می شود.
مدیر تعاون روستایی هرمزگان افزود: در قالب این طرح شبکه تعاون روستاتی استان با هماهنگی اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی نسبت به عرضه پیاز به کلیه استان‌های کشور اقدام می کند.
وی گفت: به لحاظ حمایت بیشتر دولت از کشاورزان، اجرای خرید تضمینی نیز در دست پیگیری است.
بنا به گزارش سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان پیش بینی می‌شود 409 هزار تن محصول پیاز در سطح 9 هزار هکتار از اراضی استان برداشت شود.
تعداد مشاهده خبر323 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:3 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal