سخن روز /
دراستان کهگیلویه وبویراحمد 80 درصد از اتحادیه ها ، تعاونی ها و تشکل های روستایی فعال هستند
1399/12/10
1399/12/10
دراستان کهگیلویه وبویراحمد
80 درصد از اتحادیه ها ، تعاونی ها و تشکل های روستایی فعال هستند
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد ویسی مدیر تعاون روستایی استان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: بیش از 80 درصد از اتحادیه ها و تشکل های وابسته و تحت نظارت در سطح شهرستان های استان فعال هستند.
قدرت اله ویسی در نشست بررسی مشکلات تعاونی های روستایی گچساران گفت: بیش از 88 هزار نفر عضو اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی این استان هستند.
وی بیان کرد: در شهرستان گچساران 120 اتحادیه و تشکل های دامداری، زنان روستایی، تولیدی و شرکت تعاونی روستایی وجود دارد.
ویسی نبود سرمایه را از مهمترین مشکل این اتحادیه ها اعلام کرد و گفت: راه اندازی غرفه محصولات کشاورزی در شهرستان های استان و مدیریت و بازاریابی محصولات کشاورزی از مهمترین راهکارها برای رفع این مشکل است.
وی افزود: فعالیت اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی بخش کشاورزی است.
ویسی تصریح کرد: نقش اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی در سال های گذشته در این استان کمرنگ بوده که با برنامه ریزی و ساماندهی و ورود آنها در عرصه های کشاورزی و بازار یابی و هدایت آنها به سمت جهش تولید فعال خواهد شد.
وی اظهار داشت: یکی از رسالت های اصلی سازمان های تعاون روستایی و تشکل ها تحت نظارت، حمایت از کشاورزان و قشر آسیب پذیر جامعه روستایی است که در این راستا امسال محصولات کشاورزی از جمله گندم، کلزا و گوجه فرنگی از سوی این اتحادیه ها و شرکت های وابسته خریداری شد.
ویسی گفت: تعاون روستایی استان بیش از 14 هزار تن محصول گوجه فرنگی با انعقاد قرار داد و تفاهم نامه با کارخانه َرب گوجه فرنگی مرودشت فارس و مجتمع غذایی آیدا اصفهان خریداری و به کارخانجات حمل کرد.
وی ادامه داد: با این اقدام دست دلالان کوتاه و بیش از 52 میلیارد ریال در قالب طرح حمایتی به کشاورزان مناطق گرمسیری این استان پرداخت شد و برای نخستین بار این محصول به کل کشور معرفی و مجوز طرح خرید حمایتی از سوی سازمان تعاون روستایی ایران اخذ شد.
ویسی گفت: همچنین برای تنظیم بازار 100 تن پیاز تعاون روستایی استان خریداری و درسطح بازار استان توزیع شد.
تعداد مشاهده خبر314 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal