سخن روز /
100 درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی پرداخت شد
1399/12/02
مشهد- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی از تصفیه کامل و پرداخت 100 درصد مطالبات زعفران‌کاران این استان که محصول خود را به دولت فروخته‌اند خبر داد.
ایرج ناصری‌ مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای طرح خرید حمایتی زعفران، دولت 12 هزار و 483 کیلوگرم از این محصول راهبردی را از کشاورزان خریداری کرد.
وی ادامه داد: در این راستا پنج هزار و 500 کشاورز محصول خود را به دولت تحویل دادند که در مجموع میزان مطالبات آنان هزار و 640 میلیارد ریال بود.
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: امروز با پرداخت 130 میلیارد ریال بقیه 9درصد مطالبات باقی مانده زعفران‌کاران نیز پرداخت و به صورت کامل با آنان تصفیه حساب شد.
خرید حمایتی زعفران کشاورزان از نیمه آبان ماه امسال تا پایان 30 آذر ماه انجام شد و با توجه به این که در این طرح هدف اصلی، خرید حمایتی محصولات، مدیریت بازار و جلوگیری از کاهش بیش از اندازه قیمت محصول و متضرر شدن کشاورزان بود، حجم خرید، مد نظر قرار نداشت و بیشتر حمایت از کشاورز مورد توجه بود.
محصول زعفران امسال در 2 سطح پوشال مرغوب به ازای هر کیلو گرم 110 میلیون ریال و نگین به ازای هر کیلو گرم 130 میلیون ریال خریداری شد.
پارسال سطح زیرکشت زعفران در خراسان رضوی 87 هزار و 900 هکتار بود که از این سطح بیش از 320 تُن محصول برداشت شد. امسال نیز 92 هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافت.
129 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه تولید زعفران فعالیت دارند.
تعداد مشاهده خبر123 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal