سخن روز /
‍تشکیل زنجیره های ارتباط انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های دام، طیور و آبزیان با اتحادیه های تخصصی
1399/11/21
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جلسه مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های دام، طیور و آبزیان بر لزوم ایجاد و تشکیل زنجیره های ارتباط انجمن با اتحادیه های تخصصی مربوطه در حوزه دام و طیور و آبزیان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مهندس محمدعلی طهماسبی ضمن اشاره به اهمیت تقویت موضوع حلقه ها و زنجیره های تولید در تبیین جایگاه انجمن توزیع نهاده ها گفت: این انجمن با اعضا و شرکت های حقوقی تابعه خود دارای سرمایه اجتماعی است و باید ایفاگر نقش در زنجیره تولید باشد و عملکرد خود را در قالب یک زنجیره و حلقه های تامین کننده در بخش تدارک و توزیع و تولید و مصرف تعریف نموده و به بخش دولتی سهم و نقش خود را بقبولاند. ضروری است جایگاه انجمن از طریق برنامه ریزی، داشتن افق کاری برای تعاملات بیرونی و درونی در توزیع نهاده ها تبیین شود.
وی ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی انجمن تخصصی توزیع کنندگان نهاده ها از سیستم بازار و معاملات تا دریافت، پرداخت و ارائه خدمات به اعضای خود و همچنین داشتن برنامه برای ارتباط با رسانه ها و مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی اظهار داشت: اقدام بخش خصوصی در خصوص ارائه اطلاعات و تحلیل های تخصصی صحیح و به روز به حوزه های تخصصی مرتبط به بخش دولتی مانع از انتشار اعلان و اخبار غیرحقیقی آن حوزه در سطح جامعه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: مساله و مشکل تشکل ها، فقدان ارتباط زنده و ارگانیک با بخش های تخصصی حوزه فعالیتشان است و مسائل بخش باید از طریق بخش خصوصی مرتفع گردد و بخش دولتی نیز وظیفه حمایتی و نظارتی خود را ایفا نماید. تشکل های کشاورزی در برابر اتفاقات پیش روی بخش مرتبط خود سازگاری و تطبیق داشته و متناسب با شرایط در کار خود تداوم و استمرار و باور عمل داشته باشند.
این مقام مسئول افزود: انجمن توزیع نهاده ها می تواند طرح های مشترک قبل و بعد از تولید ارائه داده و در باراندازهای تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی که گاوداران و مرغداران که تولیدات خود را عرضه می کنند، زنجیره خود را تعریف نماید.
در این جلسه همچنین دکتر حافظ رئیس هیات مدیره انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های دام، طیور و آبزیان در ارائه گزارش عملکرد این انجمن به مواردی همچون حضور مستمر و همکاری در سامانه فروش نهاده ها ، تولید جوجه یک روزه در سال به میزان 140 میلیون قطعه، برگزاری 45 جلسه هیات مدیره انجمن، ترغیب افراد حقیقی فعال در بخش توزیع به اشخاص حقوقی و عضو گیری آنها در انجمن از 57 شرکت در زمان تاسیس به 100 عضو حقوقی در زمان حاضر اشاره کرد.
وی افزود: حضور توزیع کنندگان عمده نهاده های دام و طیورو آبزیان تا قبل از ورود سامانه بازارگاه 75- 80 درصد بوده و با ورود سامانه بازارگاه هم اکنون بعنوان مشاور سامانه می باشند. میزان توزیع نهاده ها در کشور حدود 17-18 میلیون تن بوده که بیش از 90 درصد توسط این بخش توزیع شده است.
حاضران در این نشست را اعضای هیات مدیره انجمن توزیع کنندگان عمده نهاده های دام، طیور و آبزیان آقایان حافظ، طالبی، فتاحی، ملک زاده همچنین آقایان پریچهر و لیاقتی اعضای هیات مدیره و امجدی مشاور سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، شاه پسند معاون توسعه تعاونی ها و تشکل ها، عدل طلب مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد و دادجو رئیس گروه سازماندهی و ساماندهی تشکل ها تشکیل می دادند.
گفتنی است تشکیل انجمن صنفی توزیع کنندگان عمده نهاده های دام، طیور و آبزیان از سوی دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، پس از بررسی ها و کسب موافقت های لازم در خردادماه 1398، در راستای اجرای اصل 123 قانون اساسی، ماده 5 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، بند (خ) ماده یک آیین نامه اجرایی قانون تمرکز وظایف و اختیارات وزارت جهاد کشاورزی و مصوبات هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی و درخواست از سوی هیات موسس انجمن صنفی مذکور انجام پذیرفته است.
تعداد مشاهده خبر199 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal