سخن روز /
معرفی ترکیب جدید هیات مدیره و بازرسین مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور
1399/11/18
مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت اول و انتخابات هیات مدیره و بازرسان مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور با حضور 19 نماینده استانی حاضر در جلسه و 10 نماینده حاضر از طریق مجازی وب کنفرانس، مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد، نماینده دفتر ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در روز چهارشنبه 15 بهمن ماه جاری در سالن جلسات سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، در آغاز محمد هاشمی رئیس هیات مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور ضمن قدردانی از اعضای مجمع و تلاش‌های انجام یافته، به گزارش عملکرد مجمع طی سال های 1396 تا 1399 و همچنین نتایج فعالیت‌های این مجمع در ارتقابخشی و حل مشکلات بخش کشاورزی اشاره کرد.
سپس مسعود عدل طلب مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد به اهمیت تاثیرگذاری فعالیت مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور برای بخش کشاورزی از طریق ارتقای سطح دانش تولیدکنندگان اشاره نموده و گزارش روند تصویب اساسنامه مجمع مذکور و صدور مجور فعالیت از سوی وزارت کشور و ثبت آن در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری طی سال های 1383 تا 1396 را ارائه نمود.
وی تصریح کرد: شبکه خبرگان کشاورزی و تشکل ها زمانی موفق و مطالبه گر خواهد بود که استقلال خود را حفظ نموده، از وابستگی به بخش دولتی اجتناب داشته تا پیگیری مطالبات آنها اثر بخشی داشته باشد.
در ادامه با توجه به حضور حد نصاب لازم اعضای مجمع،‌ جلسه رسمیت یافته و سه نفر به عنوان هیات رئیسه سنی مجمع انتخاب و با تایید اعضای حاضران، دستور جلسه توسط منشی جلسه قرائت و در اجرای یکی از بندهای دستور جلسه، پس از ثبت نام کاندیداهای هیات مدیره و بازرس و تشریح برنامه های هر کدام از آنها، انتخابات برگزار شد.
سپس برگه های رأی توسط ناظرین طبق لیست ثبت نام به اعضای مجمع تحویل شد. با جمع‌آوری و شمارش برگه ها برای تطبیق با تعداد حاضران، نسبت به شمارش آرا اقدام شد که نتیجه به ترتیب آرا کسب شده به شرح زیر است: علی کاظمی 22 رای، رضا بابان زاده 20 رای، منوچهر بابا بیک مراد علیوند 18 رای، حسین علی کاکاوند 17 رای، عبدالرضاخزاعی 16 رای، خسرو کلهر 16 رای، سید محمد هاشمی 15 رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و سید مصطفی باقری با کسب 13 و محمود رهداری با کسب 13 رای به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره و سجاد سنجابی با 24 رای و علی اکبر عطااللهی با 5 رای به ترتیب به عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور انتخاب شدند.
در پایان مقرر گردید که جلسه تعیین سمت اعضای هیات مدیره مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور حداکثر تا دو هفته انجام و به دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد ارائه شده تا اقدامات لازم جهت ثبت تغییرات هیات مدیره در وزارت کشور صورت بگیرد.
گفتنی است دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به استناد آیین نامه اجرایی تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد، مجمع ملی خبرگان کشاورزی را با هدف سازماندهی برگزیدگان نمونه بخش کشاورزی و فراهم ساختن بستر لازم برای ارتقای سطح دانش تولیدکنندگان از طریق انتقال روش ها و شیوه های نوین و کارآمد و تجارب ملی و بین المللی مطابق با اساسنامه مجمع در سال 1383 سازماندهی و تشکیل داد.
تعداد مشاهده خبر314 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal